Dünya
15.04.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.04.2016-2:30

‘Türkiye sorunlara karşın hâlâ dost’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birçok televizyon ve radyodan canlı yayınlanan ‘Direkt Hat’ programında gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Sitene Ekle
Programda 12 yaşındaki bir kız çocuğunun “Boğulma tehlikesi durumunda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mı, yoksa Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’yu mu kurtarırsınız?” sorusu üzerine konuşan Putin, “Eğer bir kişi boğulmaya karar vermişse, onu kurtarmak zaten imkansızdır. Fakat biz tabii ki dostluk elini ihtiyacı olması durumunda partnerlerimize uzatırız” dedi. Putin Türkiye’yi dost olarak gördüğünü fakat bir kısım politikacılarla sorun yaşandığına değindi. Vatandaşların telefonla yönelttiği sorulara yanıt veren Putin, Türkiye’deki terör eylemleri nedeniyle Rus turistlerin can güvenliğinin sağlanamayacağını söyledi. 

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ve Ermenistan arasında yükselen tansiyon hakkında konuşan Devlet Başkanı, “Siyasi anlaşma sağlanması için uğraşacağız. Birkaç yıl önce buna yakın olduğumuzu düşünmüştüm ama yanılmışım” dedi. Batı ülkelerinin Rusya üzerinde uyguladığı ekonomik ambargoları kısa süre içinde kaldırmasını beklemediğini söyleyen Putin’e Rus ekonomisinde kötü gidişatla ilintili birçok soru yöneltildi.

Bilgi Yarışması"Çikolata renkli şarkıcı" sözü kime aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi edebi söz sanatlarından biri değildir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.