01.06.2011 12:32 | Son Güncelleme:

"Üzerinde durma gereği duymuyorum"

Erdoğan olayla ilgili muhalefet partilerini suçladı ve mitingin yapıldığı meydanın karşına asılmış büyük bir pankartı eleştirdi.
Başbakan, Halkevi'ne ait pankarttaki "Tek yol sokak, tek yol devrim" sloganına da tepki gösterdi.
Muhalefet partilerine oy veren vatandaşlara şöyle seslendi:
"CHP'li kardeşlerime sesleniyorum, MHP'li kardeşlerime sesleniyorum, BDP'li kardeşlerime sesleniyorum, Lütfen iyi bir muhasebe yapın"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gerek dün Hopa’da meydana gelen olaylar, gerek BDP ve terör örgütü tarafından ortaya konan eylemler, açık söylüyorum, AK Parti’yi şiddet tuzağına çekmek için yapılan açık tahriklerdir. MHP Genel Başkanı’nın, CHP Genel Başkanı’nın, BDP’lilerin, öfke ve nefret dili, kışkırtıcı üslupları, hakaret ve tahrikleri, maalesef bu tür olaylara zemin hazırlamıştır.
Biz bu şiddet tuzağına asla düşmeyiz ve düşmeyeceğiz" dedi.

Erdoğan çıkan olaylarla ilgili şunları söyledi:

Hopa'daki olaylar ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Hopa'da bir gün önceden CHP yanlıları, illegal, legal bütün örgütler orada kendilerine göre bize pres yapma, bizi adeta Hopa'ya sokmama gibi bir gayretin içine girdiler. Bu ülke 74 milyon. Eğer düşünce özgürlüğüne inanıyorsan düşünceden korkma. Ama bunlarda düşünce yok. bunlar eli sopalı şehir eşkıyası. Emniyat teşkilatımıza bütün tedbirleri alacaksınız ve biz geleceğiz dedik. Geldik ki meydanda 10 bin kişiden fazla vatandaşımız orada. Ama bunlar sabahtan bu yana sokakta güvenlik güçlerimize taşlarla mücadele içinde. Dönüş esnasında taş atıyorlar, güvenlik gerekli müdahaleyi, yapıyor.

Bir bölümde 150 kişilik bir grup taş atmaya başladılar otobüsümüz ciddi isabetler aldı. Bir koruma polsimiz aldığı isabetle otobüsten düşerek maalesef şu anda yoğun bakımda. Beyin ameliyatı geçirdi. 72 saat uyutulması gerekiyor. Tabi bu arada bir tanesi de kalp krizi geçirerek, kimliğini bilmiyorum, üzerinde durma gereğini duymuyorum kalp krizi sonucu ölmüş" şeklinde konuştu .

"BEN ONUN KADAR EDEPSİZ, ALÇAK, AHLAKSIZ DEĞİLİM"

Erdoğan, "Orada bir pankart var CHP ’nin. Pankart şu CHP ’nin hemen yanındaki pankart: “Tek yol sokak, tek yol devri altında halk evleri. Bununla ne demek istendiği zaten ortada. Biz bunlara sadece sandıkta gereken cevabı vereceğimizi söyledik. Fakat enteresan olan şu CHP Genel Başkanı şu açıklamayı yapıyor ölen kişinin evini ziyaret edecekmiş. Şahsımla ilgili de rüzgar eken fırtına biçer diyor. Böyle bir genel başkan olur mu? Neyin rüzgarını ektik ki fırtına biçeceğiz. Yani birileri sana aynısı yaptığında ben de sana mı bunu söyleyeceğim. Ama ben onun kadar edepsiz, alçak, ahlaksız değilim" ifadesini kullandı.

BAŞBAKAN KORUMASI BÖYLE YARALANDI

HOPA'DAKİ OLAYLAR

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0