“Var olmak tesadüf değilse, aşk tesadüf olabilir mi?”

Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini üstlendiği, öykü ve proje tasarımı İpek Sorak’a ait, Böcek Yapım’ın yeni sinema filmi AŞK TESADÜFLERİ SEVER’in sürprizlerle dolu soundtrack albümü, 4 Şubat’ta Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor. Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin’in başrollerinde yer aldığı filmin tema müzikleri Ozan Çolakoğlu tarafından hazırlandı.

Aşk Tesadüfleri Sever soundtrack albümünün en büyük sürprizi Mehmet Günsür’ün seslendirdiği Eylül Akşamı şarkısı oldu.

Filmin vizyona girmesi ile müzik marketlerde yerini alacak olan soundtrack albümün en büyük sürprizi; başrol oyuncularından Mehmet Günsür’ün seslendirdiği söz ve müziği Bülent Ortaçgil’e ait “Eylül Akşamı” şarkısı oldu.

Adını 2006 yılında Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan Murathan Mungan’ın seçtiği şarkılardan oluşan Müslüm Gürses albümünden alan “Aşk Tesadüfleri Sever” filminin soundtrack albümünde yer alan diğer şarkılar ise; Müslüm Gürses’den Aşk Tesadüfleri Sever, Şebnem Ferah’dan Hoşçakal, Teoman’dan Değirmenler,Tanju Okan’dan Aşkı Bulacaksın, Redd’den Nefes Bile Almadan, Demir Demirkan’dan Zaferlerim,Ozan Ünlü’den Ankara Rüzgarı ve Mert Çetinkaya’dan Kafes olurken albümde ayrıca TNK’nin film için akustik düzenlemesini yaptığı geçtiğimiz ay Ömer Faruk Sorak tarafından klibi çekilen“Yine Yazı Bekleriz” şarkısı da yer aldı.

İlk kez altı yaşında birbirlerini görüp aşık olan iki arkadaşın, otuzlu yaşlarında tesadüfler sonucu birbirlerini tekrar bulmalarının konu edildiği “AŞK TESADÜFLERİ SEVER” sinema filmi 4 Şubat’ta vizyona giriyor.

Film,2010 yılında İstanbul’ da tanışan Özgür ve Deniz’ in birbirlerine doğru ve engellerle dolu macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’ li yıllarını fonuna alan Aşk Tesadüfleri Sever filmi, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor.

Aşk Tesadüfleri Sever / Orijinal Film Müzikleri

Üretici: Pasaj Müzik
Barkod: 8697406641184
Türü: Film Müziği
Dili: Türkçe
Yayın Tarihi: 04/02/2011
Ürün adedi: 1 CD
Format: CD
EsenSHOP CD Fiyatı: 12,20 TL (KDV dahil)    

Albümdeki Eserler

   1. Aşk Tesadüfleri Sever - Müslüm Gürses
      Söz: Murathan Mungan, Müzik: Gudmundsdottir, Sigurdsson Bjork
   2. Hoşçakal Müzik - Şebnem Ferah
      Söz & Müzik: Şebnem Ferah
   3. Eylül Akşamı - Mehmet Günsür
      Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
   4. Zaferlerim - Demir Demirkan
      Söz & Müzik: Demir Demirkan
   5. Yine Yazı Bekleriz (Akustik) - TNK
      Söz & Müzik: Caner Karamukluoğlu
   6. Nefes Bile Almadan - Redd
      Söz & Müzik: Redd
   7. Değirmenler - Teoman
      Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
   8. Ankara Rüzgarı - Ozan Ünlü
      Söz & Müzik: Gündoğdu Duran, Konsey Edisyon
   9. Kafes - Mert Çetinkaya
      Söz Müzik: Mert Çetinkaya
  10. Aşkı Bulacaksın - Tanju Okan
      Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Lana Sebastian, Paul Sebastian