Ekonomi
15.04.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.04.2016-2:30

‘Vergide bir kuruş bile indirim yok’

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Vergi düzenlemeleri ve vergi oranları konusunda son derece hassasım. Herhangi bir şekilde vergi  oranlarında indirim söz konusu olamaz” dedi.

Sitene Ekle

EKONOMİ SERVİSİ

Ağbal, “Hiçbir vergide hiçbir oran ve kuruş dahi indirim yok. Vergi oranlarında bir indirim yok. Fakat vergi kanunlarının uygulanmasına ilişkin mükerrerlik oluşturan, kayıtlılığı azaltan veya kayıtlılığa engel olan konular varsa o konularla ilgili düzenleme yapacağız. Ama kimse bir oran indirimi beklemesin. Vergi oranlarında bir indirim söz konusu değil” dedi.
Ağbal, Haliç Kongre Merkezi’nde Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen “Yerel Zincirler Buluşuyor 2016” konferansında şunları söyledi:
“Sektör burada toptan yüzde 1, perakendede yüzde 8 olan bazı ürünlerle ilgili taleplerde bulundu. Vergi oranlarında aşağı yönlü düzenleme yapmamız söz konusu değil. Ama sektörün yaşadığı bir takım sorunları gidermek anlamında vergi düzenlemeleri dışında neler yapabilir? Kendileri bir hazırlık yapacaklar. Sadece vergi meselesi değil. Perakende sektörünün geneliyle ilgili kolaylaştırıcı neler yapabiliriz ona bakacağız.”

“Tüketicilerin daha ucuz fiyata et alması ve gıda fiyatlarındaki indirim için nasıl kalıcı çözümler üretilebilir?” sorusuna karşılık olarak Ağbal, şunları söyledi:
“Kayıtlılığı artıracağız, üretim maliyetlerini düşüreceğiz. Vergi dışında üretim maliyetlerini aşağı çekmek için neler yapabiliriz onlara bakacağız. Rekabet aksaklıkları var. Üretimden tüketime gelen ara zincirde rekabet eksiklikleri var. Sektörlerle istişare ederek çözüm üreteceğiz.”

Etiketler: Haliç
Bilgi Yarışması"Çakıl Taşları" adlı şarkısıyla kendinden söz ettiren rock sanatçısı, kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Her şartta mutluluğu bulan roman kahramanı kimdir?
En Çok Konuşulan Haberler
  İMKB 10099.835 %0.00
  Deger%
  CMENT16.8419.94
  KSTUR19.009.83
  KUYAS2.098.85
  DENGE3.488.41
  ARMDA9.267.67
  Tümü »

  ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX