16.10.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 16.10.2010-22:27 A-A+

‘X.Y.’ye suçüstü

Çin’den getirdikleri sağlığa zararlı malları kaçak yollarla megakent İstanbul’a sokmaya çalışan çete çökertildi. Değeri 2 milyon 500 TL olan kaçak mal ele geçirilirken, çetenin elebaşılığını Çinli kadın X. Y.’nin yaptığı belirlendi. Polis operasyonda X. Y. ile birlikte 7 kişiyi yakaladı...

‘X.Y.’ye suçüstü

HASAN ÖRNEKOĞLU İstanbul DHA

İstanbul polisi, Çinli kadın X.Y.’nin elebaşılığını yaptığı çeteyi, birçoğu insan sağlığına zararlı, 2 milyon 500 TL değerinde malı megakente sokmaya çalışırken yakaladı. Operasyonda X.Y. ile birlikte 7 kişi gözaltına alındı.

İki ay takip ettiler
Yapılan bir ihbarı değerlendiren ekipler, Çin’den İstanbul’a kaçak mal getirildiğini belirledi. Ekipler iki aylık takibin ardından Çin’den gelen ve Haydarpaşa Limanı’na yanaşan bir gemiyi izlemeye aldı. İçerisinde fiyatı düşük gösterilen etiketlerin olduğu beyan edilen konteynerler İstanbul’un çeşitli semtlerine nakledilince polis de harekete geçti. TIR’lara yüklenen malzemeler Esenler, Beylikdüzü ve Üsküdar’daki depolara gönderildi. Depo ve antrepolara yapılan baskınlarda da piyasa değeri 2 milyon 500 bin TL olan, 300 bin kaçak mal ile 1112 adet oto yedek parçası ele geçirildi. Operasyonda biri X.Y. olmak üzere 8 kişi gözaltına alındı. X.Y.’nin şebekenin elebaşı olduğu ortaya çıktı. Çin’den getirilen malların birçoğunun çocuklara yönelik eşyalar olduğu ve insan sağlığına zarar verebileceği açıklandı.

Etiketler
Bilgi YarışmasıDerya Büyükuncu hangi dalda bir sporcudur?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.