07.06.2017 15:25 | Son Güncelleme:
AA

"Yerli otomobil için en doğru adres Sakarya"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, milli tankını üreten, milli tren üretimine ev sahipliği yapan Sakarya'nın, yerli otomobil üretimi için de gerekli tüm parametrelere sahip olduğunu belirtti.

Kösemusul, yaptığı yazılı açıklamada, eski Toyota Otomotiv Sanayi  Türkiye AŞ. Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer ile milli ve yerli  motor üretimi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'yü ziyaret  ettiklerini bildirdi.

"Milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya" hedefiyle 6 yıl önce  projelere start verdiklerini ve yerli otomobil üretimine ev sahipliği yapmak  istediklerini aktaran Kösemusul, ziyaretinde Bakan Özlü'ye, yerli otomobil  çalışmalarındaki son gelişmeleri anlattığını kaydetti.

Kösemusul, Sakarya’nın milli üretim şehri olduğunu belirterek, "Sayın  Bakanımıza dosyamızı sunduk. Milli tankını üreten, milli tren üretimine ev sahipliği yapan şehrimiz, milli ve yerli otomobil için de üretim konusunda  gerekli tüm parametrelere sahiptir ve buna hazırdır." ifadesini kullandı.

Orhan Özer ile Bakan Özlü’ye, yerli otomobil organizasyonuyla ilgili  hazırladıkları raporları sunduklarını belirten Kösemusul, şunları kaydetti:

"Milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya için yola çıktık. Milli  tank ve milli trene ev sahipliği yapan Sakarya, milli ve yerli otomobil için en  doğru adres. 100 yıllık tecrübesi ve nitelikli istihdamıyla otomotiv şehridir.  Karasu Limanı ve ulaşım ağları ile lojistik avantajları olan, sıfır hata  politikası ile kaliteli üretimler gerçekleştiren nitelikli istihdama sahip, her  geçen gün rekor kıran ihracatı ile ülkenin büyüme rakamlarına en çok katkı yapan  illerden olan Sakaryamızda, yerli otomobil için yerimiz, organizasyon için  önerilerimiz, üretim için tecrübemiz var. Her anlamda hazırız. Karar vericilerin  ve üretimi yapacak babayiğitlerin Sakaryamızı tercih edeceklerine inanıyorum."
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0