'Yıldızlı Şarkılar' projesinin devamı gelecek mi?

Yıldız Tilbe'nin 'Yıldızlı Şarkılar' adı verilen proje albümü geçen yıla damga vurmayı başarmıştı. Prodüksiyon başarısından ziyade, albümde yer alan isimlerin bireysel başarısıyla konuşulan bu albümdeki şarkılar, beklentilerin de üzerine çıkarak radyoları fethetmişti... Şimdiki söylenti ise, 'Yıldızlı Şarkılar' projesinin devamının geleceği yönünde...

'Yıldızlı Şarkılar' projesinin devamı gelecek mi?

'Yıldızlı Şarkılar' projesi'nde Hande Yener'den Merve Özbey'e, Edis'ten Aleyna Tilki'ye, hem popüler, hem de müzik sektörünün en önemli isimleri yer alıyordu. Albüm iki CD halinde yayınlanmış, şarkıların yarısından fazlası hit olmayı başarmıştı.

Özellikle Aleyna Tilki'nin 'Yalnız Çiçek'i ve Merve Özbey'in 'Vuracak'ı büyük beğeni topladı. 'Vuracak', sadece albümün değil, Merve Özbey'in de en büyük hit'lerinden oldu. 2019'a adım attık ama bu şarkılar hâlâ dinleniyor.

Dinleyici bekliyor!

Dinleyici bekliyor!

Bu başarıdan sonra, albümün devamının gelip gelmeyeceği merak konusu. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmasa da, dinleyicinin beklentisi bu yönde. Çünkü Yıldız Tilbe'nin en az bir albümlük daha süper şarkısı var. 'Aşkın Benden de Öte', 'El Adamı' , 'Aşk Yok Olmaktır' , 'Aşkperest'... Say say bitmez!

Ebru Gündeş o şarkıyı uçurur!

Ebru Gündeş o şarkıyı uçurur!

Hal böyleyken umudumuzu korumak gerek. Daha en az 20 tane böyle Yıldız Tilbe 'gizli hiti' var. Mesela 'Gülüm' albümündeki 'Aşkın Benden de Öte' şarkısı bence Ebru Gündeş'in o tatlı-sert sesine çok yakışır. 

Eğer projenin devam albümü gelirse, Ebru Gündeş mutlaka yer almalı.  

Ajda Pekkan şahane bir ters köşe olur

Ajda Pekkan şahane bir ters köşe olur

Devam albümünde sadece arabesk-fantezi şarkıcıları değil, tıpkı Aleyna Tilki ve Edis gibi 'pop' isimlerin de olması gerekiyor. E pop deyince de akla tabii ki Ajda Pekkan geliyor.

Ajda Pekkan'ın bir Yıldız Tilbe şarkısı yorumlaması, Sezen Aksu'nun projede yer alma ihtimalinden daha heyecan verici bence.

Ajda Pekkan gibi bir ismin, herhangi bir Yıldız Tilbe şarkısına katacağı tat enteresan olabilir.

'Havalım' tam Murat Boz'luk

'Havalım' tam Murat Boz'luk

Erkek vokal olarak da Murat Boz'u görebiliriz mesela... Murat Boz'un müzikal anlamda tam olarak kendisini bulduğunu düşünmesem de, Tilbe'nin eğlenceli şarkılarından birini hoş söyleyebileceğini düşünüyorum.

Murat Boz'un Tarkan'la mukayese edilmesinden yola çıkarsak, ona bulduğum şarkı tabii ki 'Havalım'...

Tarkan'ın 'Kış Güneşi' jestine karşılık Tilbe'ye verdiği söylenen 'Havalım', bir Tarkan şarkısı olmasının avantajıyla Murat Boz'a çok yakışır.

Hadise 'Delikanlım'ı unutturmalı

Hadise 'Delikanlım'ı unutturmalı

Bir de 'Hadise' mevzusu var tabii... 'Delikanlım'ı söylerken nasıl detone olduğunu hatırlarsınız. Yıllardır video platformlarında döner dolanır bu performans.

'Delikanlım' gibi karakteristik ve riskli bir şarkıyı Batılı bir vokalden dinlemek heyecan vericiydi ama o videodaki performans hakikaten kötüydü.

Hadise'nin de bu projede yer alıp hafızalardaki kötü anıları silmesi gerek.

Kapanışı Tarkan yapmalı

Kapanışı Tarkan yapmalı

Ve tabii Tarkan...Hangi şarkı olursa olsun çok iyi olacağından kimsenin kuşkusu yok sanırım...

Tarkan son dönemde bu tip proje albümlerinde çok fazla yer aldı ama bana kalırsa henüz kredisini doldurmadı. 

Şehrazat albümünde olmayı kabul etmediği konuşulan Tarkan, 'Yıldızlı Şarkılar'ın finalini yapsa güzel olurdu.  

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak