Diyet yaparken diyet listesinin sağlıklı olmasına özen göstermek gerekiyor. Aksi takdirde diyet sağlıksız bir hal alabilir ve istenmeyen sağlık sorunlarına neden olabilir.  Aynı zamanda diyet listesi doktor kontrolünde ve belirli bir sağlık testinden geçtikten sonra yapılmalıdır. Diyet listesi bu şekilde hazırlandığında 1 ayda 10 kilo verebilmenin mümkün olduğu söyleniyor. 


1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi kişiler üzerinde şok etkisi yaratabilir ve çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle birazdan vereceğimiz 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesini uygulayabilmek için ilk olarak bir beslenme uzmanından yardım almanız gerekebilir. 


İşte 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi 


Kahvaltı 
Şekersiz çay ( 1 bardak )
Yağsız beyaz peynir ( 1 dilim )
Domates ( 1 adet )
Salatalık ( 1 adet )
Kepek ekmeği ( 1 dilim )


Öğlen yemeği 
10 gram et, balık veya tavuk
Bir küçük kase salata 
Küçük bir dilim ekmek 


Akşam yemeği
Bir porsiyon tavukgöğsü yağsız 
1 kase yoğurt 
Yağsız ve tuzsuz salata 


Öğünlerinizde haftalık olarak değişiklik yaparak diyet programını bir ay boyunca uygulayabilirsiniz. Haftada iki defa et ve balık ağırlıklı beslenip diğer haftalarda sebze ağırlıklı beslenebilirsiniz. 
Aynı zamanda bu diyet programını uygularken hızlı bir şekilde kilo verebilmek için aşağıda vermiş olduğumuz su tarifini de uygulayabilirsiniz. 1 ayda 10 kilo verdiren diyet programını kimler uygulayabilir ?
Beslenme uzmanından onay almış olan ve sağlık kontrolünden geçmiş olan kişiler. 
Diyabet ve şeker hastalığı olmayanlar 
Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayanlar