Cumartesi

27.04.2013 - 02:30

10 Mayıs’ta Boğa burcunda Güneş tutulması olacak

Sitene Ekle
Astroloji tüyoları  |  R.Hakan Kırkoğlu Tüm Yazıları »

Tutulma mevsimindeyiz. Birkaç gün önce Akrep burcundaki Ay tutulmasından sonra  10 Mayıs’ta da Boğa burcunda güneş tutulması var... Peki bu tutulmalar yükselen burçlarımıza göre bizi nasıl etkileyecek?

Boğa burcunda gerçekleşen Güneş tutulması nedeniyle uzun zamandır biriktirdiklerimizi kullanmamız ve harekete geçmemiz gerekebilir.


Bu dönemde Akrep/Boğa ekseninde tutulmalar gerçekleşiyor. Birkaç gün önce Akrep  burcunda gerçekleşen Ay tutulmasının ardından 10 Mayıs’ta da Boğa burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulmalar zamana izlerini bırakan dikkat çekici göstergelerdir, bir tutulma gerçekleştiği zaman ilgili burcun temaları günlük hayatımızda daha belirgin hal almaya başlar. Tutulmalar aynı zamanda ay düğümlerine göre kuzey ya da güney yönünde olurlar. İçinde bulunduğumuz Güneş tutulması güney yönünde, başka bir deyişle etkileri açısından daha yorucu ve stres doğurucu karakterde görülmekte.

Biriken enerjiler ani bir şekilde boşalabilir
Boğa burcunda gerçekleşen Güneş tutulması, bizi sahip olduklarımız, maddi ve manevi değerlerimiz konusunda daha az muhafazakar ve daha deneyimci olma yönünde uyarmakta. Böyle bir dönemde uzun zamandır biriktirdiklerimizi kullanmamız ve harekete geçirmemiz gerekebilir. Bunu bir kayıp olarak görmemeli ancak harcamalarımızın yönünü bize gelecek için umut vaat eden alanlara çevirmeliyiz. Benzer şekilde, astrolojik haritanızda Boğa burcunun olduğu evin konuları hakkında değişiklikler, yenilikler ve kimi zaman tedirgin edici olaylar gündeme geliyor olabilir. Astrolog Bernadette Brady, bu tutulmanın bir süredir devam eden ve biriken enerjilerin ani bir şekilde boşalmasına neden olacağını ve bunun rahatlatıcı yönde olabileceğini yazmakta.

Yükselen Başaklar daha kabullenici olmalılar
Önümüzdeki kasım ayına kadar sizi daha fazla ilgilendirebilecek temaları ise yükselen burcunuza göre anlayabilirsiniz. Bu dönemde yükselen Koçlar, onları duygusal açıdan bağlayan, bazı elde olmayan gizli nedenlerle kabullenme getiren koşullarla daha fazla yüzleşebilirler. Yükselen Boğalar gelecek beklentilerinde umutlu bir bekleme içindeler ancak kendi kendilerini pasifize etme riskleri de var.  Arkadaşlıklar, sosyal konular daha çok vurgulanmakta. Yükseleni İkizler olanlar bu dönemde kariyerleri konusunda daha planlı ve dikkatli olmalılar. Yaratıcı yönleri ile dikkat çekebilecekleri gibi bazı karmaşalar, gerçekçi olmayan beklentiler içinde olabilirler. Yükselen Yengeçler bu süreçte kendilerini geliştirebilecekleri olanaklara, yabancılarla ilişkilere ve eğitsel imkanlara odaklanabilirler. Uzaklarla ilgili konular, düşüncelerini yayabilecekleri olanaklar var. Yükselen Aslanlar için bu dönemde, hem finansal alanda ortaklaşa konular, borçlar, miras, yatırım gibi maddi konular, hem de onları duygusal açıdan dönüştüren, yenileyen koşullar, bazı kriz yaratan durumlar içerisindeler. Yükselen Başaklar bu dönemde karşıtlıklardan çok şey öğrenecekler. Evlilik, anlaşmalar ve ortaklı işlerde daha esnek ve kabullenici olmayı öğrenmek durumundalar. İlişkilerinde kafa karıştırıcı koşullar olabilir.

Yükselen Akrepler aşkta hareketli bir dönemdeler
Yükselen Teraziler ise bu dönemde zaman alan uğraşlar, hizmetler ve onları kabullenmeye, başkalarına yardımcı olmaya yönelten koşullar içerisindeler. Sağlık, düzen, iş ortamındaki koşullarda değişken koşullar ortaya çıkabilir. Yükselen Akrepler aşkta, yaratıcı konularda, çocukları ile ilgili konularda daha hareketli bir dönemdeler. Bu süreçte duygularını ifade etmek yönünde şanslılar, hayatın keyifli yönlerine zaman ayırabilecekler. Yükselen Yaylar bu dönemde eve, yerleşime ve aileye ait konularla ilgili değişikliklerin içinden geçebilirler. Babaya ait konular, toprak ve gayrimenkule ait işler de daha çok gündeme gelebilir. Yükselen Oğlaklar bu yeni dönemde yakın çevrelerinde değişiklikler içindeler; daha fazla yazışma, anlaşma, ziyaretler ve yolculuklar var. Kardeşler ve yakınlarla ilgili konularda fedakarlıklara açıklar. Yükselen Sakalar bu dönemde maddi konulara, gelirlerine ve iş hayatlarına daha fazla önem verebilirler. Bu alanlarda belirsizlikler, kabullenmeler ve dalgalanmalar olabilir. Yükselen Balıklar ise bu dönemde daha çok kendilerine, kişisel projelerine odaklanabilecekler. Kişisel alanda yeni başlangıçlar var. Sağlık ve bedenleri ile daha fazla ilgilenebilirler.

 

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.