Mersin

Yerel Haber
10 Ocak 2019 - 15:08

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Mersin Gazeteciler Cemiyeti tarafından program düzenlendi

MERSİN (AA) - Mersin'de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) tarafından Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından MGC Başkanı Turgay Demirtaş, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Burada bir konuşma yapan Demirtaş, gazetecilik mesleğinin önemine değindi.

Bilgi, birikim ve yeteneğin etkin bir şekilde harmanlandığı gazeteciliğin zorluklarını anlatan Demirtaş, "Bu mesleği icra edebilmek hiçbir zaman maddi bir değerle ölçülemez çünkü gazetecilik bir meslekten öte bir yaşama biçimidir. Toplum bilinciyle, koca bir yürekle var olan bu mesleğin karşılığı elbette vefayla eşdeğerdir. Bu kutsal mesleğin gece gündüzü yok. Hayatın aktığı her yer, bizler için bir görev alanıdır." diye konuştu.

Konuşmanın ardından programa katılan gazeteciler, Atatürk Parkı'ndaki Uğur Mumcu Anıtı'na karanfil bıraktı.

Programa, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve çok sayıda gazeteci katıldı.


©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.