Ege

19.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.09.2012-2:30

10 TL’lik gaspa tahliye

Üç ay önce iki kardeşi korkutarak 10 liralarını almak suçundan tutuklu olarak yargılanan iki gaspçı, 25’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, 10 lirayı iade etmeleri şartıyla ikisinin de tahliyesine karar verdi

Sitene Ekle

BAHRİ KARATAŞ DHA

İkizler A.E. ile B.E, Bornova’da bir alışveriş merkezinin önündeki bankta oturuyorlardı. Anne ve baba alışveriş yaparken, onlar da yorgunluk atıyorlardı. Henüz 14 yaşındaki ikizlerin iki kişi yaklaştı. 21 yaşındaki İ.Z. ve A.A. ikizlerden sigara istedi. İkizler, sigara kullanmadıklarını söyleyince, “Madem sigaranız yok, o zaman bize para verin” teklifi geldi. İkizlerin yanlarında daha çok para olduğu halde iki zanlı, sadece 10 lirayı alıp kaçtı.
 

Baba şikayetçi oldu
Çocuklar, başlarına gelen olayı babalarına anlattılar. O da polise şikayette bulundu. Yakalanan İ.Z. ve A.A. yakalandı, ardından tutuklandı. İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada iki gaspçı için de ikişer kez 15’er yıl hapis cezası istendi.

Savcı da sanıkların cezalandırılmasını talep etti. A.A, “Yağma kastımız yoktu. Ben öğrenciyim, okullar açıldı. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” dedi. Mahkeme, önce iki sanık için 10’ar yıl hapis cezası verdi. Daha fazlasını alma imkanları varken, sadece 10 lirayla yetindikleri kanaatine varılması, etkin pişmanlık göstermeleri, mahkeme heyetinin yumuşamasına sebep oldu. Sonuçta, suça konu olan 10 liranın 10 gün içinde iadesi şartıyla, hapiste yattıkları süre de göz önüne alınarak, iki gasp zanlısının tahliyesine karar verdi.


Etiketler: haber, haberler
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.