Milliyet Tatil

13.08.2018 - 16:52 | Son Güncelleme: 13.08.2018-17:00

100 futbol sahası büyüklüğünde avm yapıyorlar

Mega projeleriyle ünlü Dubai'ye adından söz ettirecek bir yapı daha inşa edilecek. Yüz futbol sahası büyüklüğünde inşa edilecek olan alışveriş merkezi, maliyetiyle de dikkat çekiyor.

Sitene Ekle

Dev projeleriyle dünya gündeminde sık sık yer alan Dubai, ikonik bir yapıyla adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Denizin ortasında çok sayıda yapay adalarla başlayan Dubai projeleri şu anda dünyanın en yüksek binasının kentte yer almasıyla devam ediyor. Alışveriş merkezleriyle ünlü kente bu alanda dikkat çekici bir yapı daha inşa edilecek.

Dubai'ye inşa edilmeye başlanacak olan proje bugüne kadarki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olma iddiasında. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Dubai'ye inşa edilecek olan alışveriş merkezinin büyüklüğü tam yüz futbol sahası kadar olacak. Projenin dikkat çekici bir diğer noktası da maliyeti. Tam iki milyar dolara mal olması beklenen projede alışveriş merkezinin yanı sıra sinema, tiyatro gibi yaşam alanları da bulunacak.


Argoda 'yok' anlamına gelen sözcük hangisidir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX