05.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 05.12.2017-1:30 A-A+

100’ÜNCÜ BÖLÜMÜ ÇEKİLDİ‘Kırgın Çiçekler’, sessiz sedasız, onca dizinin sektör değirmeninde öğütüldüğü ortamdan sıyrılıp, 100’üncü bölümü çekti. Dizide rol alan Çağla Irmak, Biran Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız, Aleyna Solaker ve Hazar Motan, “Kimse bize şans vermiyordu” diyorlardı ATV’deki ‘Dizi TV’ programında... “Ters köşe oldular” dediklerinde de haklılardı. Çekim öncesi pasta kesmişler. Özellikle, ‘total kitle’ onları pek sevdi ve bırakmadı.

DİZİ İTHAL ETTİK, SIRA FASULYEDE! 

Geçtiğimiz cumartesi günü CNN Türk’te bir haber dikkatimi çekti; ‘Kuru fasulyeye sıfır gümrük.’ Haber şöyle başladı, ‘Türk sofralarının vazgeçilmez yemeği kuru fasulye, nohut ve barbunya gibi kuru gıdalar el yakmaya başladı.’ Devam etti haber, ‘Yıl içinde kuru fasulye neredeyse 15 TL’yi buldu.’ Çek bir kuru, az pilav günlerine güle güle yani... Lafı karıştırma, haber ne diyor ona bak... ‘Neden, üretimde azalma gerçekleşti? 2003’te160 bin hektar alan, 2013 yılında 80 bin hektara düştü.’ Fasulye ekim alanı buhar olmuş. Nereye gitmiş acaba bu kadar alan? ‘Hükümet de fiyatta artışını düşürmek için ithalat kolaylığı sağladı, gümrük oranları sıfırlandı’ cümlesi
yüreğimize su serpiyor.

Nereden alacağız bu fasulyeyi? Ülkeler sayılıyor; ‘Bosna-Hersek, Malezya, G. Kore.’ Bol bol dizi ithal edip yerlisini çevirdiğimiz Kore’den, artık fasulye ithal edeceğimizi duyunca ayrıca seviniyoruz ev ahalisi olarak. Boşuna dememişler, ‘fasulyenin faydaları’ diye...

‘BİR DAKİKA’LI SOHBET

Hasan Bülent Kahraman, izlemekten keyif aldığım isimlerden. ‘Bildiğiniz Gibi Değil’e denk geldim. Konuğu Kerem Alışık’tı. Programda Alışık Ailesi ve dayı Attila İlhan konuşuldu. Kerem kardeşimiz lafı uzatıp, Kahraman da ‘aceleci’ olunca, ortaya diyalogdan bir monolog çıktı. Kahraman sordu: “Onların ilişkisi nasıldı, Sadri Alışık’ ın bir de şair tarafı vardı?” Alışık, evdeki pazar sohbetlerini ve dayının aydın bir kişi olduğunu anlattı. Konudan biraz uzaklaştı sorudan dolayı... “Şimdi bir dakika” diye araya girmeye çalıştı Kahraman. Kerem kardeşimiz oralı değil, “Paçalarından çekerdim” diye devam etti gülerek... “Çok hoş, şimdi şunu sorayım, babanız onun yazdığı şiiri mi okuyordu?” Eee o kadar anlattı Kerem Bey. “Babamın yazdığı şiirler... Dayınınkiler ezberde” diye yine başladı anlatmaya... Kahraman zorda, “Şimdi 30 seneye yakın beraberliğimiz” diye yine araya girdi.

 

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.