10.01.2019 19:31 | Son Güncelleme:

11 Ocak Cuma hangi illerde okullar tatil? Kar tatili haberleri

Yurdumuzun dört bir yanında kötü hava şartları nedeniyle bu hafta birçok ilde okullar tatil edilmeye devam ediyor. Peki hangi illerde bugün okullar tatil? İşte 11 Ocak Cuma günü okulların tatil olduğu iller...

11 Ocak Cuma gününe ilişkin ilk kar tatili haberleri geldi. Yurdumuzun dört bir yanında milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren kar tatil haberlerini sizler için derledik. Konuyla ilgili olarak haberler geldikçe haberimiz güncellenecektir...

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde olumsuz hava  koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Elbistan, Nurhak, Afşin ve Ekinözü ilçelerinde  yarın(bugün) tüm okullar, tipi, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle tatil edildi.

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki okullarda yoğun kar  nedeniyle yarın (bugün) eğitim öğretime ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun  kar dolayısıyla ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitim öğretime  cuma günü ara verildiği bildirildi.

Özel İdare ekipleri, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için  çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

SAMSUN

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde olumsuz hava koşulları  nedeniyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime yarın  (bugün) ara  verildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, Tekkeköy ilçesinde tipi ve rüzgarın  sürüklediği kar sonucu mahalle yollarının kapandığı bildirildi.

Kapalı mahalle yollarının açılması için çalışmaların devam ettiği  belirtilen açıklamada, ilçe merkezine taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler  için eğitime 11 Ocak Cuma günü bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

ORDU

Ordu'nun Akkuş ilçesinin tamamında, İkizce ilçesinde ise  bir mahallede okullarda kar nedeniyle eğitime yarın (bugün) ara verilecek.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şu  ifadelere yer verildi: "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Akkuş  ilçemizdeki tüm okullarda, İkizce ilçemizde ise Yoğunoluk Mahallesi'ndeki tüm  okullarda, 11 Ocak 2019 Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir."

Açıklamada, ayrıca İkizce ilçesi Yoğunoluk Mahallesi'nden ilçe  merkezindeki okullara taşımalı eğitim ile ulaşımları sağlanan öğrencilere de aynı  gün izin verildiği belirtildi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2