Erzurum

Yerel Haber
05 Mart 2015 - 14:44

11.Uluslararası Kar Film Festivali'nde 200 film yarışacak

Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali 23 Mart’ta başlıyor. Kar Film Festivali Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu yarışmada bu yıl 200 filmin yarışacağını söyledi.

IHA

Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali 23 Mart’ta başlıyor. Kar Film Festivali Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu yarışmada bu yıl 200 filmin yarışacağını söyledi.
AÜ İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Kar Film Festivali 23-24-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde; Belgesel, kurgusal, reklam, animasyon ve deneysel olmak üzere 5 kategori bulunuyor. 11. Uluslararası Kar Film Festivali Genel Koordinatörü Radyo Televizyon Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu, “Her yıl yapılan bir yenilikle festivali daha ileriye taşıyoruz. 5 dalda 200 film yarışacak. Geçtiğimiz yıllarda bu sayı 100 dolaylarındaydı.” dedi.


“KURAMSAL BİLGİLERDEN ÇIKIP PRATİK ALANA GEÇECEĞİZ”


Festivalin bir gelenek haline geldiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Hıdıroğlu, dalında başarılı, ödüllü ve popüler yönetmenleri, oyuncuları ve sinema sektörü temsilcilerini öğrencilerle buluşturacaklarını dile getirdi. Hıdıroğlu şöyle konuştu: “Söyleşiler ve gösteriler üzerine kurulu bir festival. Festivalimizi bu sene 3 güne çıkarttık. Halkın takip ettiği dizi oyuncularından akademisyenlere kadar birçok ünlü sima ile buluşacağız. Kuramsal bilgilerden çıkıp pratik alana doğru geçtiğimiz birkaç gün olacak. Öğrencilerin katkısı da büyük. Severek görev almak istiyorlar bu durum bizi de sevindiriyor. Festivalimiz online başvurusu olan tek film festivali olma özelliğine sahip. Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleriyle de işbirliği içerisinde gelen filmleri değerlendireceğiz.”


FESTİVAL KÖŞESİ İLE ÖĞRENCİLER AKTİF KATILACAK


Festival Öğrenci Komitesi Başkanı Ahmet Tevfik Karayurt ise bu yılki festivale sıkı bir şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Bu sene yaklaşık 40 kişilik kalabalık bir ekiple festivale hazırlanıyoruz. Festivalimizin renklenmesi için elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıllardan farklı olarak bu yıl fakültede festival köşesi kurarak öğrenci arkadaşlarımızın daha aktif bir şekilde festivale katılmasına gayret gösteriyoruz. Festival köşesinde gelen konuklarla ilgili bilgiler ve festivalimiz hakkında bilgiler vermeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

ErzurumYerel Seçim Sonuçları

Erzurum Hava Durumu

4°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.