13 çocuğunu esaret altında tutan ve işkence eden çift tutuklandı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 13 çocuğunu evde mahkumiyet altında yaşatan ve işkence eden anne ve baba, 17 yaşındaki çocuklarının evden kaçarak polise yaptığı şikayetle yakalanarak tutuklandı.
13 çocuğunu esaret altında tutan ve işkence eden çift tutuklandı

Anne ve baba olmak çocuk doğurmakla bitmiyor. Dünyaya getirdiği çocuğun bakımını üstlenmek ve topluma faydalı bir birey haline getirmek takdir edersiniz ki her anne ve babanın asli görevi.

Fakat psikolojisi bozuk, sorumluluk hissinden uzak ve çocuk sahibi olmanın anlamını yeterince kavrayamamış bireyler anne ve baba olunca korkunç sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

İşte o korkunç sonuçlardan biri de ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Perris kentinde yaşandı. 57 yaşındaki baba David Allen Turpin ve 49 yaşındaki anne Louise Anna Trupin'in esaret altında tuttuğu ve işkence ettiği 13 çocuğu, 17 yaşındaki kızlarının bir şekilde evden kaçarak polise başvurması sayesinde kurtuldu.

Çocukların ne kadar süredir hapis hayatı yaşadığı tam olarak bilinmiyor. Fakat polise giderek şikayette bulunan 17 yaşındaki kızın tıpkı 10 yaşındaki bir kız gibi göründüğü belirtiliyor.

Kurtarılan çocuklar, yemek ve su verildikten sonra en yakın hastanelere sevk edildi. Vicdansız anne ve baba tutuklanarak cezaevine gönderildi. Serbest kalmaları için belirlenen kefalet 9 milyon dolar oldu.

Çift hakkında yayınlanan bir raporda 2011 yılında iflas ettikleri ve etrafındaki kişilerce son derece iyi bir çift olarak tanındıkları yer alıyor.

Baba David Turpin 2011 yılında evlerinin konumunu gündüz okulu olarak kaydettirdi. Birinci ve 12'nci sınıflar için özel okul olarak kaydettirilen konuta bu yıl 6 öğrenci kayıt yaptırmıştı.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak