Bilecik

Yerel Haber
29 Eylül 2017 - 12:58

1308 Osmaneli Belediye Spor, Karate Şubesini Açıyor

IHA

1308 Osmaneli Belediye Spor Kulübü, çok sayıda branşları arasına karate sporunu da ekleyerek, Osmaneli halkına hizmet vermeye devam ediyor.
Sporun her branşında çocuklara, gençlere spor yaptırma gayreti içinde olan 1308 Osmaneli Belediye Spor, bayanlarda karate 21 yaş altı Dünya Şampiyonu Tuğba Kurnaz ve erkekler karate Gençler, Büyükler Avrupa ve Dünya Şampiyonu Murat Salih Kurnaz ile anlaşarak Milli sporcular ile karate branşını açtı. Anlaşma ile Osmaneli’de karate konusunda çocuklara ve gençlere spor yapma olanağını sunacak olan kulüp, ulusal derece yapacak sporcular yetiştirmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, "Çok sayıda branşları arasına karateyi de ekleyen 1308 Osmaneli Belediye Spor, bu branştaki faaliyetlerine devam etmesindeki amacı öncelikle ve özellikle gençlerimizin uyuşturucu ve kötü alışkanlık gibi davranışlardan uzak kalmaları noktasından yola çıktı. Manevi motivasyonu ve milli şuuru yüksek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bunun için sporcularımızla bire bir ilgileniyor, sorunlarını dinleyip nasihatler ve hasbihaller gerçekleştiriyoruz. Tabii ki bunun yanında ulusal ve uluslararası derece yapan, sporcular yetiştirmeyi de hedefliyoruz. Karate bir savunma sporudur. Sporda sevgi, saygı, disiplin ve ahlakla ilgili bilgiler veriliyor. Ruhsal ve bedenen gelişmenin bedenen olumlu yönde katkısı bulunuyor. Osmaneli’de ikamet eden çocuklarımızı ve gençlerimiz 29 Ekim 2017 tarihine kadar 1308 Osmaneli Belediye Spor Kulüp Müdürü Fikret Atabay’a veya Hocamız Murat Salih Kurnaz’a müracaat edebilirler. Büyük başarılara imza atacağına inandığımız 1308 Osmaneli Belediye Spor’un karate şubesinin Osmaneli, Bilecik ve Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum. Değerli 1308 Belediye spor Kulüp başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

BilecikYerel Seçim Sonuçları

Bilecik Hava Durumu

21°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.