14 Şubat Sevgililer Günü için alternatif hediye önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü için hafif bir ticari geyik yapardım ama artık çok geç. "Önem vermiyorum" diyen kendi topuğuna sıkar. Kadınlar her ne kadar “Aman canım, boşver!" dese de, emin olun bir hediyeyle şenlenirler. "Çok mu zor ufak bir şey almak?" diyeceğim... Ama ufak bir şeyle kandıramazdı sevgilim beni. 

14 Şubat Sevgililer Günü için alternatif hediye önerileri

Bir kadına, ışıldayacak ve sürekli kullanabileceği bir hediye almanız gerekiyor. Lütfen kıymet bilin erkekler! Hiç araştırmanıza gerek yok. Size bu yazıda maalesef alternatif sunamayacağım. 45 bin yıl önce insanlar mücevher takmaya başlamış. Değerli taşlar yerine, deriden ve çizimlerden oluşan parçaları birbirlerine vermişler. Mücevher, kadının kimliğinizi yansıtır. Tam anlamıyla sözün bittiği bir iletişim aracıdır. İstinasız her kadın mücevherden hoşlanır. Sade, şık ya da abartılı...Tarzı, sevgilinize bağlı değişir. Eh siz de ona göre bir yol çizeceksiniz.

Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarındaki ihtişamın sebebi mücevherdir. Eh, sevgiliniz de sizin sultanınız diye düşünüyorum :)

Hangi mücevher?

Son dönemlerde beyaz ve pembe altınlar çok moda. Özellikle geometrik modern şekiller ve renkli taşlar kadınların gözdesi. Kuyumcuda ufak bir sohbetle güzel bir hediye seçebilirsiniz. Eğer bütçeniz kısıtlıysa gümüş de alabilirsiniz. Mısır Çarşısı'nda Çınar Gümüş diye bir dükkan var, tavsiye ederim. Orada çalışan ikiz kardeşler enfes hediye alternatifleri sunuyor.

 

 

Erkeklere ne alacağız?

Klasik cüzdan, kemer, kupa, kol düğmesi gibi klişelerin yanında bütçeniz varsa drone, telefon, akıllı bilekliklere de kayabilirsiniz. Erkekler ne sever? Düz mantık düşünmekte yarar var. Kendilerine yararı olmayan 'incik boncuk' diye tabir ettiğimiz faydasız şeylerden hoşlanmıyorlar. Merak ve hobilerine yönelik şeyler almanız onu daha çok mutlu eder. Yeter ki kişiye özel olsun.

Sevgililer Günü nasıl ortaya çıktı?

Roma’yı zalimce yöneten İmparator II. Claudius,  Roma’da tüm nişân ve evlilikleri yasakladı. Çünkü Romalı erkekler, eşlerini savaş için bırakmak istemiyordu.  Aziz Valentine, Claudius zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Arkadaşı Aziz Marius ile birlikte, Claudius’un yasağına karşın, çiftleri gizlice evlendirmeyi sürdürdü. Bu durum açığa çıktığında Aziz Valentine tutuklandı ve öldürüldü. MS 270’in 14 Şubat günü defnedildi. Bu olaydan yıllar sonra Papa Gelasius, Aziz Valentine’i onurlandırmak için Şubat 14’ü Aziz Valentine Günü seçti. Aslında acıklı ve dramatik bir hikaye ama ticari zekayla tam bir hediye çılgınlığına dönüştü.

 

 

Siz de cimri olmayın. Doğum günü, sevgililer günü, yıl dönümü... Başka ne var ki? Bir hediye alsanız elinize yapışmaz. “Yok ben o günlere inanmıyorum”, “Bana her gün bayram” filan demeyin. Yüzde 100 garantiyi kimse vermez, ben veriyorum. Kıymetli ve kesenize uygun bir mücevherle sevgilinizi çok mutlu edebilirsiniz.

Bu sene 14 Şubat hafta içine denk geliyor. O yüzden hafta sonuna özel bir kaçamak da planlayabilirsiniz!

Bu makaleye ifade bırak