Profesyonel, amatör veya dinleyici olarak cazı hayatının bir parçası haline getirmiş herkesi biraraya getirmeyi amaçlayan ve 15 gün boyunca cazın ustalarını ağırlayacak festival kapsamında; Sibel Köse, Jehan Barbur, Birsen Tezer, Ayşe Gencer, İmer Demirer, Sarp Maden Quintet, A Capella Boğaziçi, Pia Tango feat. Sumru Ağıryürüyen, Alp Ersönmez – Cereyanlı, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Ece Göksu Quartet, Yeşim Pekiner Quintet gibi önemli sanatçı ve gruplar yer alıyor. 
 
Jazz15”te aynı zamanda; Selen Beytekin, Cemmetin Band, Buket Coşkuner Quintet, Pastel Caz Kumpanyası - GUP, Ferhat Öz & Nilüfer Verdi, Halil Serin Trio, Damla Pehlevan, Ceyda Özbaşarel + KDV, Bora Çeliker Quartet, Melisa Kral Quintet, Banu Savaş Quintet, State of Jam gibi sevilen isim ve gruplar da dinlenebilecek. 
 
Eş Zamanlı Caz Keyfi! 
 
Cazseverler; festival boyunca Akademi Restaurant'ın boğazı her açıdan gören eşsiz manzaralı terasında, Nişantaşı Zihni'nin her köşesi tarih kokan atmosferinde ve 60 m²’nin sıcak ve samimi ortamında cazın keyfini çıkaracaklar. 
03 – 17 Mayıs tarihleri arasında Akademi Restaurant, Nişantaşı Zihni ve 60 m²'de düzenlenecek “Jazz15” festivalinin biletleri; www.mybilet.com adresinden, 60 m²’den ve etkinlik günlerinde mekan girişlerinden temin edilebiliyor. Akademi Restaurant konserlerini yemekli izlemek isteyenler, www.mybilet.com 'dan yerlerini ayırtabiliyor. ”Jazz15” festival biletleri 15 TL ile 35 TL arasında değişiyor. 
 
Akademi Restaurant: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Terası Akademi Restaurant Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 – 6 Beşiktaş 
Nişantaşı Zihni: Valikonağı Cad. No:39 Nişantaşı
Rezervasyon: 0212 248 80 33
 
60 m² Adres: İstiklal Cad. Mis Sok. Tan Apt. (Mis Eczanesi Üzeri) No:4/2 Beyoğlu
Konserler Hakkında Bilgi için: 0533 435 79 65