Dünya

23.10.2012 - 13:15 | Son Güncelleme: 23.10.2012-15:19

15 yaşındaki kız intihar etti

Genç kız, internet üzerinden arkadaşlarına göğüslerini gösterince hayatı karardı. Bu video yayılınca yıllarca insanların lincine maruz kaldı. Önce alkol ve uyuşturucu bağımlısı oldu. Sonra hayatına son verdi

Sitene Ekle

İnternet üzerinden tehditlere maruz kalan ve intihar eden Kanadalı genç kızın anısına dünya çapında mesajlar gönderiliyor. 15 yaşında intihar eden Amanda Todd için, ölümünden beş gün sonra Kanada’nın en batı eyaleti British Columbia’da bir anma töreni düzenlendi.

Amanda, bir süre önce kendisini alkole ve uyuşturucuya sürükleyen ve internet üzerinden yıllarca devam eden şantajlardan söz ettiği videoyu YouTube’da paylaşmıştı.

İŞTE O VİDEO!Dokuz dakikalık videoda Amanda, internette göğüslerini göstermesinden sonra fotoğraflarının nasıl yayıldığını anlatıyor.

Amanda’nın çıplak fotoğrafları daha sonra sosyal medyada kendisine karşı kullanılmış. Bu olay yüzünden sürekli okul değiştirmek zorunda kalan Amanda, yine de tehditlerden ve fiziksel saldırılardan kurtulamamış. Amanda videoda, bir kızla yaşadığı şiddet olayının ardından eve giderek çamaşır suyu içtiğini anlatıyor.

Amanda, YouTube’da paylaştığı video klibinde elinde tuttuğu karta şunları yazmıştı: “Kimsem yok. Birine ihtiyacım var. Adım Amanda Todd.”

Videonun altındaki yorum bölümüne ise bu videoyu dikkat çekmek için yapmadığını, “güçlü olunabileceği konusunda başkalarına esin kaynağı olmak istediğini” belirtmişti.

İşte Amanda'nın videoda anlattıkları:

"Arkadaşlarımla internette kameralı sohbetlerimizde bana ne kadar güzel olduğumu söyleyip ‘daha fazlasını’ göstermemi isterlerdi. Ben de dediklerini yapardım. Bir yıl sonra, Facebook üzerinden bir mesaj aldım. Mesajı gönderenin beni nereden tanıdığını bilmiyorum.

Mesajda ‘eğer benim için özel bir şov sunmazsan göğüslerini herkese gösteririm’ diyordu. Bu kişi adresimi, akrabalarımı, okulumu, arkadaşlarımı, her şeyi biliyordu. Noel tatilinde polisler gece 4’te evime geldi.

Fotoğrafım herkese gönderilmişti. Bu olaydan sonra çok hastalandım. Depresyon, panik atak gibi rahatsızlıklarım oluştu. Başka bir eve taşınıp, alkol ve uyuşturucu bağımlılıklar edindim.

Korkularım yüzünden sokağa bile çıkamıyordum. Bir sene sonra bu çocuk yeniden ortaya çıktı ve profil fotoğrafı benim göğüslerimin fotoğrafından oluşan bir Facebook hesabı oluşturarak arkadaşlarımı ekledi.

Bunun üzerine sahip olduğum tüm arkadaşlarımı da kaybedince, her gece ağlamaya başladım. Artık çevremdeki insanlar benden hoşlanmıyor, bir de hakaret yağdırıyorlardı. O fotoğrafı artık asla geri alamam, sonsuza dek orada kalacak"


Dünyanın en büyük çölü hangisidir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.