15.02.2018 17:11 | Son Güncelleme:

17 kişiyi öldüren katil işte böyle yakalandı!

ABD'deki liseye silahlı saldırı düzenleyerek 17 kişi öldüren Nicolas Cruz’un yakalanma anları ortaya çıktı.

Okullardaki silahlı saldırı haberlerinin sıklıkla gerçekleştiği ABD'nin güneyindeki Florida'da Stoneman Douglas Lisesi’nde dün katliam vardı.

Lise son sınıftayken disiplin cezası aldığı için okuldan atılan 19 yaşındaki saldırgan Nicolas Cruz, gaz maskesi taktı ve silahıyla 17 kişiyi öldürdü.

Silah meraklısı olarak bilinen saldırganın, olay yerinden kaçtıktan kısa süre sonra yakalanma anları bugün ortaya çıktı.

Polise bilgi veren eski sınıf arkadaşları, Cruz'un sürekli onlara bir zarar vereceğini söylediğini ve zaman zaman okula silah getirdiğini söylediler.

Görgü tanıklarının anlattığına göre, saldrırgan okul binasının içine girmeden önce ateş etmeye basladı ve içeriye girince yangın alarmını çalıştırdı. Silah seslerin duyunca sınıflarda bekleyen öğretmen ve öğrenciler, yangın alarmıyla birlikte kaçmak için koridorlara çıkınca, kendisini kaçmaya çalışanların arasına gizleyen saldırgan, çevresine kurşun yağdırdı. Panik halinde kaçışanların arasında okuldan çıkmayı başaran saldırgan, okuldan yaklaşık iki kilometre uzaklıkta yakalanıp gözaltına alındı.

Polisten yapılan açıklamaya göre; 12 kişiyi okulun içinde öldüren Nicolas Cruz, dışarıya çıktığında okulun bahçesinde iki kişiyi, kaçarken sokakta bir başkasını öldürdü ve iki kişi de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Polis saldırganın AR-15 model bir yarı otomatik silah kullandığını ve yanında her birinde 30 mermi olan çok sayıda şarjör bulunduğunu açıkladı.

Katliam, ülkede bu yılın başından beri gerçekleşen on sekizinci saldırı olarak kayıtlara geçti.

2017’de 58 kişinin hayatını kaybettiği Las Vegas silahlı saldırısının ilk sırada yer aldığı listede Parkland kentindeki saldırı 17 kişinin hayatını kaybetmesiyle ABD tarihinin en fazla can kaybı yaşanan 10 silahlı saldırı arasında sekizinci oldu.

Bu habere ifade bırak
  • 5Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 3Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy13