Gündem
28.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 28.09.2012-2:30

18 yaşında kaybolan yaşam

Uzun yıllar önce göç ettiği Mersin’de, başarılı bir öğrenci ve sporcuyken 16 yaşında okulda tecavüze uğrayan ve yaşamı bugünden sonra kararan T.Ö.’nün yolu, düştüğü uyuşturucu ve fuhuş batağından hapise uzandı

Sitene Ekle

MERSİN DHA

Mersin’de 2 yıl önce bayan futbol takımında forma giyen ve bugün 18 yaşında olan T.Ö.’nün yaşamı 2 yılda drama dönüştü. Hem Camspor’da futbol oynayıp, hem de Mersin Spor Lisesi 9’uncu sınıfta okuyan T.Ö.’nün ‘cinsel istismar’ iddiasıyla başlayan dramı, kendisini ‘fuhuş, uyuşturucu bağımlılığı ve satıcılığı’na kadar sürükledi. T.Ö., 54 gram esrarla yakalandı. Uyuşturucuyu hem kullandığını, hem de sattığını itiraf edince tutuklandı.
Uzun yıllar önce Kırşehir’den göçüp Mersin’e yerleşen 4 çocuklu ailenin en küçük bireyi T.Ö. 13 yaşındayken 2007’de babası Z.Ö.’yü kaybetti. Annesi Ş.Ö., spora düşkün olan kızını Mersin Spor Lisesi’ne gönderdi. T.Ö. lisede okurken, Camspor futbol takımında forma giymeye başladı. 9’uncu sınıf öğrencisi olan ve 16 yaşına gelen T.Ö., 1 Nisan 2010’da rehberlik öğretmeninin yanına gidip, Okul Aile Birliği Başkanı S.Y. ve 6 öğrencinin kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini iddia etti.


T.Ö.’nün iddiaları üzerine gözaltına alınan S.Y. ve 6 öğrenci, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mersin 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk ifadelerini reddeden T.Ö., S.Y. ile kendi rızasıyla birlikte olduğunu söyleyip, şikayetinden vazgeçti. Bunun üzerine dava düşürüldü. 6 öğrenci ise delil yetersizliğinden beraat etti.

Devlet koruması
Bu olaydan sonra T.Ö.’nün eğitim ve futbol yaşamı sona erdi.  Sokakları kendisine mesken edinen T.Ö. fuhuş ve uyuşturucu batağına saplandı. Mersin Adliyesi’nde bu suçlardan hakkında 20 ayrı dava ve soruşturması bulunun ve tutuksuz yargılanan T.Ö., 9 olayda ise davacı oldu. Yurt uzmanlarınca hazırlanan raporlarda ‘davranış bozukluğu’ teşhisi konulan T.Ö. için, ‘Zorunlu psikiyatri tedavisi yapılmadığı sürece, toplum içinde yaşaması mümkün değil. Bu artık kriminal bir vakadır’ görüşüne yer verildi. T.Ö. geçen 15 Eylül’de şehir merkezinde üzerinde 54 gram esrarla yakalandı. Çıkarıldığı Mersin 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanarak Adana Karataş Kadın Cezaevi’ne gönderildi. 


Etiketler: haber, haberler, fuhuş, uyuşturucu,
Bilgi YarışmasıÇanakkale Savaşları'na katılan Avustralya ve Yeni Zellandalılara verilen genel ad nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
12 Eylül darbesi hangi yılda olmuştur?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX