Burdur

Yerel Haber
19 Mayıs 2017 - 14:31

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

BURDUR (AA) - Burdur'un Karamanlı ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlamalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil'in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney ve öğrencilerin katılımıyla, belediye önünden, kutlamaların yapılacağı ilçe stadyumuna kadar "Gençlik yürüyüşü" yapıldı.

İlçe stadyumundaki törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil, konuşmasında ülkeye, vatana, bayrağa ve ezana sahip çıkmanın, namusa ve geleceğe sahip çıkmak anlamına geldiğini belirterek, "Ondan dolayıdır ki sporcu gençlik için gereken her türlü yardım, öğretmenden müdüre, belediye başkanından kaymakama, bakanından cumhurbaşkanına kadar her kademeden gelecektir." dedi.

Törende şiirler okuyan öğrenciler daha sonra halk oyunları gösterisi, halat çekme, çuval yarışı, yavaş bisiklet sürüşü, penaltı atışları ve koşu yarışları yaptı.

Tören yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin vermesiyle son buldu.

BurdurYerel Seçim Sonuçları

Burdur Hava Durumu

16°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.