30 kasım
toolbar
toolbar1

Mesale yazi Türkçe karakter sorunu olanlara...
cubuk

Yılmaz'ı yumruklayan Özerdem, belirlendi
Videodaki saldırgan
video görüntüsü

Veysel Özerdem ile yardımcıları İsmail Koçkaya ve Cengiz Korkut, Macaristan'dan Slovakya'ya kaçtıResepsiyona yürüdü
ANAP lideri Yılmaz'ın, Budapeşte Hilton'da yumruklanmasından kısa süre önce çekilen video bandında, saldırgan saldırganın otele iki arkadaşıyla birlikte geldiği görüldü. Videoda, Özerdem'in resepsiyona yürüdüğü, diğer iki kişinin ise etrafı kontrol ettikleri tespit edildi.

İadeleri istenecek
Emniyet Genel MüdürüYüksel'in Macaristan'da yaptığı çalışmalar sonucu, saldırganların Slovakya'ya geçtikleri öğrenildi. Adalet Bakanlığı, üç kişi hakkında tutuklama kararı çıkaracak, hem yakalanmaları için Interpol'e başvuracak hem de Slovakya'dan iadelerini isteyecek.
Tolga Şardan'ın Haberi Siyaset'te

Temiz toplum özlemi
Türkiye'nin dört bir yanında binlerce kişi, "Temiz siyaset" için meydanları doldurdu

temiz toplum mitingi Kirliliğe hayır
Başta İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Kayseri gibi büyük iller olmak üzere Anadolu'nun dört bir yanında meydanlara çıkan vatandaşlar, "Temiz Toplum, Temiz Siyaset, Demokrasi ve Devlete Sahip Çıkmak" için hareket başlattı.

Mücadele çağrısı
İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda konuşan ANAP lideri Yılmaz, "Devleti bu çetelerden kurtarmak istiyorsak hep birlikte mücadele edeceğiz." dedi. Şişli'de ise, İP lideri Perinçek, vatandaşları namuslular cephesine katılmaya çağırdı.
Haberi Siyaset'te

ABD'den destek
Amerika'nın Türkiye Büyükelçisi Marc Grossmann, Erbakan'ın kaynak paketinde yer alan enerji santrallerinin kiralanması ile ilgi proje için, ülkesindeki yatırımcıların heyecan duyduklarını söyledi

Kastamonu'da incelemelerde bulunan Grossman, Amerika'nın, gelişmekte olan 10 önemli pazar arasında Türkiye'ye ilk sıralarda yer verdiğini belirterek "Türkiye'nin ekonomik başarısını sağlamak ve desteklemek bizim için çok önemli" dedi.
Şule Yücebıyık'ın Haberi Ekonomi'de

Yargıtay'dan
Çiller'e şok

tansu çiller Çölaşan'ın, Çiller'e tazminat ödemeye mahkum olduğu kararı bozan Yargıtay, gerekçesinde "Çürümüşlüğün temizlenmesi zaruret noktasındaydı. Bunun düzeltilmesinde gecikilmişse, iktidardakilerin sert dille eleştirilmesi kaçınılmazdır" ifadesine yer verdi.
Haberi Siyaset'te

Yılmaz'a ağır suçlama
DYP Temsilciler Meclisi'nde konuşan Başbakan Yardımcısı Çiller, ANAP Lideri Yılmaz'a, "Devletin karşısına çıkmışsın. Demezler mi sana, sen ASALA'nın, PKK'nın, eroin kaçakçılarının avukatı mısın?" diye çattı.
Haberi Siyaset'tehaşimato
Haşimoto:"Utanıyorum"
Japonya Başbakanı parlamentoda çarpıcı bir konuşma yaptı: "Üst düzey bürokratların adının karıştığı skandallardan utanç duyuyorum. Bunlar halkın yönetimlere duyduğu güveni yok olmaya itiyor."
Haberi Dunya'da

kırca
Kırca'dan Yılmaz tiplemesi
Levent Kırca Olacak O Kadar'ın son bölümü için Mesut Yılmaz'ın kılığına girdi. Ünlü sanatçı ANAP liderinin evinin dinlenmesini ekrana taşıyor.


[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim] [Dünkü Sayı] [Standart harfler] [Künye]

webadmin@milliyet.com.tr