29 kasım tool
milliyet logosu

'Kayıtlı sektörün canına okunuyor'

Deniz GÜÇER - ANKARA

ANKARA Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çavuşoğlu, hükümetin 3. kaynak paketinden de "borç çıktığını" savunarak, "Hükümet son paketle kayıtlı ekonominin canına okuyor. Vergi afları kayıtdışı sektör ile haksız rekabete neden oluyor. Namuslu sanayiiciyi, çalışanı cezalandırıyorsunuz. Bunlar kaynak paketi olamaz. Sadece borç paketidir" diye konuştu.
Kayıtdışı ekonomi ile namuslu insanların rekabet güçlerinin kalmadığını belirten Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde hükümetin emlak üzerindeki vergileri artıracağını düşündüğünü söyledi.
Çavuşoğlu, hükümetin sürekli "tasarruf"dan söz ettiğini belirterek şöyle devam etti: "Tasarrufa önce TBMM'den başlasınlar. Meclis'e sonradan giren yüz milletvekili bir sonraki seçimlerde Meclis'e girmesin. Genel anlamda tasarruf için işe futboldan başlansın. Fenerbahçeli Kostadinov'un maliyeti günde 500 milyon liraya geliyor. Bu bizim için lüks değil mi? Başta Doğu bloku futbolcuları olmak üzere oynamayanların hepsi gönderilsin. Hiçbirinin faydası yok. Ayrıca Türk sporcularının da şansını engelliyorlar."

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]