30 kasım
toolbar
toolbar1

Mesale yazi Türkçe karakter sorunu olanlara...
cubuk

Poliste temiz eller
Genel Müdür Yüksel, polisteki yeni yapılanmayı Milliyet'e açıkladı

1 Nereden Buldun
165 bin polisten mal beyanı aldık, bilgisayara yükledik. Geliriyle mal varlığı uymayanı ayırıyoruz. Nereden buldun sorgusu yapacağız.
emniyet genel müdürü yüksel 2 Polis Şurası
Polis atamaları Türk Silahlı Kuvvetleri'nde olduğu gibi Şura kararıyla yapılacak. Yüksek Polis Şurası Haziran'da toplanacak.
3 Yüksek Okullar
Kısa sürede polis yetiştiren okullar kapanacak, ikişer yıllık Polis Yüksek Okulları kurulacak. Bunlar Polis Akademisi olacak.
Tolga Şardan'ın Haberi Siyaset'te

4 Ayrı Uzmanlık
Polis okulları, İzmir'de Trafik; İstanbul'da İstihbarat; Balıkesir'de de Özel Harekat Yüksek Okulu'na dönüştürülecek.
5 Kurmay Polis
Subaylar gibi poliste de kurmay sınıf olacak. Polis akademileri Harp akademileri gibi Kurmay Polis yetiştirecek.
6 Müsteşarlık
Emniyet Genel Müdürlüğü, İç Güvenlik Müsteşarlığı'na dönüştürülecek. Yasa taslağı yakında Bakanlar Kurulu'na sunulacak.

Dört ay askerlik
Polislere müjde
Emniyet Genel Müdürü Yüksel, 35 bin polise kısa dönem askerlik için çalışma yapıldığını söyledi. Bu polisler bir defaya mahsus olmak üzere dört aylık askerlik eğitimine tabi tutulacak.

Olumlu görüşme
Bu konuda Erbakan, Çiller, Org. Karadayı ve Org. Çevik Bir'le görüştüğünü belirten Genel Müdür Yüksel, "Görüşmeler sonucunda olumlu bir durum ortaya çıktı" dedi.
Haberi Siyaset'te

İpin ucu Chicago'da
özbay Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'nın üzerinde kimliği bulunan Mehmet Özbay'ın, 1980 sonrasında yurtdışında kayıp ve yenileme gerekçesiyle en az üç kez emniyet yazışması olmaksızın pasaport aldığı ortaya çıktı.

Çatlı'nın üzerindeki kimliğin, 1995'te Chicago Başkonsolosluğu'ndan alındığı belirlenirken, pasaport sahtecisi Şahin Elik'le aynı parmak izine sahip olduğu ortaya çıkan Özbay'ın Çatlı'yla aynı kişi olması mümkün.
Yasemin Çongar'ın Haberi Siyaset'te

Şoray baloda Sultan valsi
Swissotel'in artık geleneksel hale gelen Viyana Opera Balosu'na bu yıl Türkan Şoray da katıldı. Şoray "valse davet"e icabet etti ve piste çıkıp dans etti. Sanatçı geceye davetli siyasetçilerin de gözdesiydi. Kamer Genç kendisini DYP'ye çağırırken, Mehmet Ali Yılmaz yeni oluşumcuları işaret etti. Türkan Şoray ise ısrarlara karşılık şimdilik siyaseti düşünmediğini belirtti.

Demirel `Susurluk'u örten altında kalır'
Cumhurbaşkanı Demirel, Lizbon uçağında açıkladı: "İddialar fevkalade ciddi. Susurluk olayını saklamaya çalışan altında kalır. Suçlu kimse mutlaka ortaya çıkacaktır."

Demirel, Erbakan için "meselenin araştırılmasında motive olmuş gördüm" dedi ve ekledi: "Devletin içinde bazı kişiler zaman zaman bazı olaylara karışmıştır. Karışanlar suçludur, devlet değil."
Yalçın Doğan'ın Haberi Siyaset'te

donat Yılın davası başlıyor
Türkiye'yi sarsan kazaya neden olan kamyonun şoförü Hasan Gökçe, Çarşamba günü asliye ceza mahkemesinde ilk duruşmaya çıkıyor.
Yavuz Donat'ın Köşeyazısı Yazarlar'da


[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim] [Dünkü Sayı] [Standart harfler] [Künye]

webadmin@milliyet.com.tr