23 kasım tool
milliyet logosu
ekran.jpg

Birliktelikten 'ün' doğar...

Popüler kültürün zirvesindeki ünlüler kalplerini neden kendileri gibi ünlülere açarlar? Bu erosun yakıştırması mı, yoksa ofis aşkları gibi zamansızlıktan mı...

Yaygın olarak gözlemlenen bir gerçek var. Birlikte olan çiftler incelendiğinde, bu kişilerin aynı mesleklerden ya da birbirine yakın sektörlerde çalışıyor olmaları kuvvetle muhtemeldir. Tıpkı Top Model'lerin sevgilileri gibi... Yalnız onlar genellikle rock ya da pop sanatçılarını tercih ediyorlar. Örneğin Naomi Champbell. Taciz suçlamasından hapiste yatmış ve şimdilerde çıkmış olan Mike Tyson, oyuncu Robert De Niro ve son olarak rock gitaristi Eric Clapton ile adı anılan Naomi, bir süre de U2 grubundan basçı Adam Clayton ile birlikte olmuştu. Eric Clapton ise bir zamanlar George Harrison'ın sevgilisi Patti Boyd ile yaşamıştı. Bu arada George Harrison'ın en sevilen parçalarından "My Guitar Crying Gently" şarkısındaki gitar solosunun da sanılanın aksine Harrison tarafından değil, Clapton tarafından atıldığı ortaya çıkmıştı. Bu sevgili değişiminin de bir nevi öç olduğu söylentisi yaygın bir dedikodudur. Çünkü o sıralar Eric Clapton ünsüz bir gitaristti.

Guns 'n' Roses grubunun beyni ve solisti Axl Rose ise podyumların Top Modellerinden biri olan Stephanie Seymour ile birlikte olmuştu. Axl'ın agresifliği yüzünden sık sık ayrılan ve barışan çift, Top Model-rock birlikteliği şablonuna çok uygun. Diğer bir örnek ise INXS grubunun solisti Michael Huthence ile Helena Christiansen. Ünlü rock grubu solistiyle birlikte olabilmek için eski sevgilisi ve pop yıldızı Kylie Minogue'u saf dışı etmeyi başaran Helene, kısa süre sonra Bob Geldof'un eski sevgilisi Paula Yates tarafından saç başa bir kavga sonrasında kırık kalbiyle podyumlara geri döndü.

EVLİLİK YÜRÜMÜYOR
Top modeller ile evlilik de oldukça yaygın. Örneğin Simon Le Bon ve Yasmin. Bir dönem yıldızı çok parlamış olan Yasmine, Duran Duran grubunun solisti Simon Le Bon ile evlendikten sonra bir çocuk dünyaya getirmiş ve podyumlara veda ederek mutlu bir yaşam sürmeye başlamıştı. Rod Stewart da Top Model Rachael Hunter ile evlenmiş ve ardından çocukları olmuştu. Tabii ünlüler arasında buna benzer mutlu evlilikler pek yaygın değil. Örneğin Mick Jagger ve Top Model Jerry Hall. Rollling Stone grubunun solisti Jagger'ın karısını sürekli olarak aldatması yüzünden çok yakında boşanacaklar. Bu boşanma Jerry'nin talep ettiği tazminatın ödenmesi halinde gerçekleşirse tarih kitaplarına girecek gibi görünüyor. Çünkü Jerry tazminat olarak 2.5 trilyon istiyor. Buna benzer diğer bir örnek ise ünlü rock yıldızı Billy Joel ile eski Top Model Christie Brinkley. Evlilikleri Billy Joel'in küçük bir kaçamağı yüzünden noktalanmıştı.

Geçtiğimiz hafta avukatına boşanma işlemleri için talimat veren Pamela Anderson, evliliği yürütemeyenlerden... Mötley Crue adındaki rock grubunda davulcu olan kocası Tommy Lee'den dayak yediği için ayrılmak isteyen Pamela, Poison adındaki rock grubundan bir gitaristle uzunca bir süre birlikte olmuştu. Bu birliktelik Los Angeles'ın en sevilen gruplarından biri olan Poison'ın bağlantıları sayesinde ona "Sahil Güvenlik" dizisinin kapılarını açmıştı. O hiçibir zaman Top Model olarak anılmadı. Sadece model ve oyuncu olarak kaldı ancak adını ve vücut ölçüleri ezbere bilinen ender "popülerlerden" değil mi... Birçok kişi Top Modellerin sevgili seçerken hem duygularıyla, hem de popülerliklerini sürdürmek için mantıklarıyla hareket ettiğini söylüyor. Gerçek ne olursa olsun, birlikteliklerinden 'ün' doğuyor.


[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]