23 kasım tool
milliyet logosu

Yılmaz'ın konutuna araştırma merkezi

ANAP Lideri Mesut Yılmaz, konutunda araştırma merkezi kurdurdu. Yılmaz'a aralarında İstanbul Emniyet Müdürü Kemal Yazıcıoğlu'nun kardeşi Yaşar Yazıcıoğlu'nun da olduğu araştırma gurubu siyasi ve ekonomik konularda rapor hazırlıyor.

ANKARA - UBA

Araştırma merkezinin Yılmaz'a son sunduğu raporda, Başbakan Necmettin Erbakan tarafından yayımlanan kamu kurum ve kuruluşlarına ait gelirlerin tek yerde toplanmasına ilişkin genelge ele alındı.
Raporda, projenin hayal olduğu belirtilirken, "KİT'ler ve kamu kurum ve kuruluşlarının bankalardaki lira ve döviz varlıklarının bankalar tarafından kredi olarak plase edildiğinden hükümetin hazine kanalıyla sağlamak istediği ihtiyacına tam olarak yanıt veremeyecektir. Bu hesap Erbakan'a yakışan tam hayalci bir hesaptan ibarettir" denildi.
Milletvekillerine de gönderilen raporda ayrıca şu görüşlere yer verildi:
"Genelgede SSK'nın açık bir hüküm olmamasına karşın sözlü talimatlarla dışarda tutulmak istenmesi bu hesabın daha başlangıçta işlememesine neden olacaktır. En büyük yanlışlık belediyelerin bu kapsama alınmasıdır. Öte taraftan ortak hesaba dahil olan KİT'lerin büyük bir kısmı özelleştirmeye tabidir. Bu da özelleştirmeyi engelleyeci rol oynayacaktır."

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]