23 kasım tool
milliyet logosu
trab.jpg

Güneş tatlı - sert

TRABZONSPOR Teknik Direktörü dün yaptığı toplantıda oyuncuları ilk yarıdaki futbol nedeniyle tebrik ederken, ikinci 45 dakikada oyunu eleştirdi. Şenol Güneş, savunmaya "Okan, Osman ve İskender ilk topa girerken hata yaptılar. Eğer topu alamayacağınıza inanırsanız, rakibe basmayın, oyalayın" dedi

Altuğ Atalay

TRABZONSPOR Teknik Direkötrü Şenol Güneş, Denizlispor maçının ikinci yarısındaki kötü futbol nedeniyle futbolcuları uyardı.
Güneş, dünkü antrenmanda oyuncularla yaptığı toplantıda, önce ilk yarıdaki mükemmel futbol nedeniyle tebrik etti. Ancak ikinci yarıdaki olumsuz futbol için de eleştirilerini dile getirdi.
Orta saha ve savunma oyuncularının yaptığı hatalardan bahseden Güneş, "İlk yarıdaki oyun güzelliğimizde ben de rahattım, siz de. Yenmek için, puan almak için uğraştık. Bu olumlu yanınızdı. Ama maç 7 - 8 farklı olsa, kim ne derdi. Bu sizin hakkınızdı. Sakatlıklarla, yorgunluklarla bu normal. Ama sonradan girenler de hata yaptı. İlk yarıdaki pas anlayışımızı sürdürmeli, dikkatimizi doksan dakikaya yaymalıydık" dedi.
Güneş, ayrıca savunma oyuncularının müdahale hatalarına da dikkat çekip, "Okan, Osman ve İskender zaman zaman ilk topa basarken hata yaptı. Eğer topu kazanamayacağınıza inanıyorsanız, rakibe basmayın, oyalayın. Yediğimiz gollerden birinde Kazım, olması gereken yerde değildi. Çok kopuk oynadık. Saha büyüdükçe oyunu açmamız gerekirdi. Oysa biz yığıldık ve düğümlendik. Bunlara dikkat etmeliyiz" diye konuştu. Bordo - Mavili kafile, İstanbul üzerinden uçakla akşam saatlerinde Trabzon'a döndü.

Trabzonspor'a çocuk sevgisi

Trabzonspor'un kamp yaptığı otele gelen İzmir Saint Joseph Lisesi öğrencileri Bordo - Mavili kafileye büyük ilgi gösterdi. Başkan Faruk Özak, öğrencileri biraraya toplayarak, "Trabzonspor'un her zaman sevin ve destekleyin. Çünkü Trabazonspor, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biridir" dedi. Özak daha sonra Hami ile birlikte, futbolculara imzalatılan forma ve flamaları da hediye etti. Öğrenciler ise forma ve flamaları spor salonlarına asacaklarını söylediler.

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]