23 kasım tool
milliyet logosu
eminex.jpg

Mahsun'un yaban gülü

Emine, bir kliple "Ün"lendi

Ali EYÜBOĞLU

MAHSUN Kırmızıgül, "Sevdalıyım Hemşerim" adlı klibini, önce İtalya, ardından da İspanya'da çekmeyi planlıyordu. Ancak, yurt dışında çekilen kliplere müzikseverlerin duyduğu tepki, şarkıcıyı bu projelerden vazgeçirdi. Şarkıcı klibini İtalya ya da İspanya yerine Anadolu'da gerçekleştirdi. Klip, 40 kişilik bir ekip tarafında Sinop, Gaziantep, Antalya, kemer, Demre, Nevşehir, Ürgüp, Göreme, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Urfa ve Harran'da çekildi.
Klip, televizyon kanallarında yayınlanmaya başlayınca Kırmızıgül, beklediği ilgiyi gördü. Harran'da İspanyol dansı yapan Kırmızıgül'ün klibini önce Levent Kırca "ti"ye aldı. Klibin finalinde, "Lo... Lo... Mahsun" diye bağırıp, Mahsun Kırmızıgül'ü rüyasından uyandıran "Muhtar Ana" şöhrete ulaştı. Bu arada "Sevdalıyım Hemşerim" klibi, genç fotomodel Emine Ün'e de yaradı.
Genç model aslında Tv seyircilerine yabancı bir yüz değil. Bir süre önce Kanal 6'da ekrana gelen "Piyangola"nın hosteslerinden biri Emine Ün. Programın sunucusu Mehmet Ali Erbil, onu Tv seyircilerine "Boncuk" olarak tanıtıyordu. Ancak, Ün'ü şöhrete kavuşturmak, Erbil'e değil, Kırmızıgül'e kısmet oldu!
Emine Ün, Neşe Erberk Mankenlik Ajansı'nın yeni mankenlerinden... Henüz 19 yaşında... Boyu 1.70. Vücut ölçüleri ise 90 - 62- 92. Göz rengi yeşil... Genç modelin asıl adı ise N. Emine Bolverdi. Ancak, genç modelin içine, bir kliple üne kavuşacağını çok önceden doğmuş olacak ki, soyadı olarak Bolverdi'yi değil, Ün'ü kullanıyor.
Ün, "Sevdalıyım Hemşerim" klibinden sonra ilgi odağı haline geldiğini teklif üstüne teklif aldığını söylüyor. Ün'e yapılan teklifler sadece modellikle ilgili değil. Genç modele, sunuculuk ve dizi film oyunculuğu bile teklif edenler var. "Başkaları gibi bir anda sanat dünyasına dalmak istemediğini söyleyen Ün, "Attığım her adımı düşünerek ve bilinçli atmak istiyorum" diyor.
Klipten sonra bir battaniye reklamında oynayan Emine Ün, "Sevdalıyım Hemşerim"deki rolüyle yakaladığı şöhretten sonra kimlerden teklif aldığını ve onlara ne yanıt verdiğini ise şöyle açıklıyor:
Gönül Yazar'dan bir teklif aldım. Ünlü sanatçının hayatını konu alan bir dizide, onun gençlik dönemini oynamam istendi. Henüz düşünüyorum. Daha karar vermedim. Burak Kut'un Tv dizisinde oynamam istendi. Pek sıcak bakmadım. Oyunculuğu çok istiyorum. Ancak, bu konuda biraz eğitim almam lazım. `Sabah Şekerleri'nden istediler beni. Ancak, sunuculuk için kendimi henüz hazır hissetmiyorum. Biraz diksiyon dersine ihtiyacım var."
Lise mezunu klip yıldızının hedefi; üniversite sınavlarını kazanıp, sinema ve televizyon konusunda eğitim almak.

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]