toolbar

milliyet logosu

Sezercik: Sanki kabus görüyorum

Topu topu 8 ay önce evlendiği sevgili eşini kaybettiğine inanamayan Sezer İnanoğlu, "Acımı anlatmam imkansız. Sanki kabus görüyor gibiyim" dedi

Yaşar ÇAKMAK

8 ay önce görkemli bir düğünle evlenen Sezer İnanoğlu'yla Nil Pınar'ın mutluluğu uzun sürmedi. Türk Sineması'nın çocuk yıldızlarından Sezercik'in çok sevdiği eşi, önceki gece başına sıktığı tek kurşunla intihar etti. Sanat ve televizyon dünyasını şoka sokan bu ölüm Sezer'i kelimenin tamanlamıyla yıktı.
Olayı eşinin 19 yaşındaki erkek kardeşi Barkın Pınar'dan öğrenen genç işadamı, duygularını Milliyet'e şöyle anlattı:
"Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin. Sanki kabus görüyor gibiyim. Acımı anlatmam imkansız. Dünyada en çok sevdiğim insanı kaybettim. Bu güzel insan nasıl intihar eder, anlamıyorum. Hala içimde şüpheler var. Evliliğimiz gayet iyi gidiyordu. Ufak tefek tartışmaların dışında hiçbir sorunumuz yoktu. Daha dün ona söz verdiğim arabayı hediye etmiştim. Sevinçten havalara uçmuş, o da beni gece yemeğe götürmeye söz vermişti. Nil'le beraber sanki ben de öldüm. Tekrar ediyorum, intihar ettiğine inanmıyorum."
Göz yaşlarına engel olamayan İnanoğlu'nu yakın arkadaşları bir an olsun yalnız bırakmıyor. Çocukluk arkadaşı olan Ayyıldız mayolarının sahibi Murat Erdoğan olayı öğrenir öğrenmez Mazhar Tan Yalısı'na koştu. "İkisi de birbirlerini çok seviyorlardı. Nil'in intihar ettiğine inanmıyorum. Bu olay Sezer'i yıktı. Doktorlar sürekli sakinleştirici veriyor. Polis intihar diyor, ama sanki bunun altında başka bir şey var. Onlar böyle bir sonu hak etmediler" diyen Erdoğan, İnanoğlu'yla Pınar'ın zaman zaman kavga ettiklerini, ama hiç uzun süre dargın kalmadıklarını anlattı.
Bir aile dostu ise şöyle konuştu:
"Nil sorunlu bir kızdı. Kendisi henüz 9 yaşındayken annesi Derya'yla babası Senay Pınar boşanmış. Bu ayrılık onu olumsuz yönde etkilemiş. Zaman zaman depresyona giriyordu, ama Sezer'le evlendikten sonra hayatı normale dönmüştü. Cumartesi sabahı karı - koca alışveriş yapmışlar. Nil güle oynaya eve dönmüş. Gece Kaşmir adlı gece kulübünde yer ayırtmışlar. İntihar edecek insan bunları yapar mıydı?"
Pınar'ın "Harika Pazar" programındaki çalışma arkadaşları ise güzel sunucuyu içine kapanık biri olarak tanıtıyor. Pınar'ın eşi Sezer İnanoğlu'nu delicesine sevdiğini vurgulayan atv çalışanları, onu üç sözcükle şöyle özetliyorlar: "Duygulu, inatçı ve biraz da sinirli."
Sezer İnanoğlu'nun amcası Türker İnanoğlu intiharı ABD'de öğrendi. atv'nin bir numaralı ismi olan İnanoğlu kendi televizyonunda yayınlanan "Harika Pazar" programını sunan gelini Nil Pınar'ın cenazesine katılmak için yola çıktı. İnanoğlu Ailesi amcalarını beklerken, olayın meydana geldiği Mazhar Tan Yalısı ziyaretçi akınına uğradı. Sanat ve televizyon dünyasının ünlü isimleri, işadamı Şehmuz Tatlıcı, Mete Has, Sezercik'i yalnız bırakmadı.
Kaşmir'de sahneye çıkan Sibel Turnagöl yakın dostları olan çiftin geleceğini gündüzden öğrenmişti. Pınar'ın intiharını öğrendikten sonra uzun süre kendine gelemeyen Turnagöl acısını kalbine gömüp, sahneye çıktı. Mutlu çiftin ayırttığı iki masaya başka müşteri kabul edilmedi. Bir ara bu masaların önüne oturup, duygulu şarkılar söyleyen Turnagöl, gözyaşlarını tutamadı.

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Haber] [Ekonomi] [Dünya] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları]