toolbar

milliyet logosu

Restoranda kanlı pusu

Kemal BAĞCI - GAZİANTEP

SANKO Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nun amcasının oğlu Mehmet Konukoğlu (47), önceki gece yemek yediği restoranda esrarengiz bir cinayetin kurbanı oldu.
Gülistan Halı'nın sahibi Mahmut Konukoğlu'nun en büyük oğlu olan Mehmet Konukoğlu, kardeşi Recep Konukoğlu ve yakını Mehmet Bayraktar'la Kalealtı'ndaki Çiçek Pasajı Karides Restorant'ta yemek yerken, yan masadaki iki kişiyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Emin Çakır (54) tabancasıyla Mehmet Konukoğlu'na ateş açtı. Konukoğlu olay yerinde ölürken, kardeşiyle Mehmet Bayraktar yaralandı. Polis, katil zanlılarından İbrahim Yonucoğlu'nu (42) gözaltına aldı. Sabıkalı olduğu belirtilen Çakır ise aranıyor.
Görgü tanıkları ise iki saldırganın restorana girer girmez, Konukoğlu'nun masasına gelip tartıştıklarını ve silah çekip ateş açtıklarını ileri sürdü.
Gaziantepspor Yönetim Kurulu üyesi ve Kristal Tekstil'in ortağı olan Konukoğlu dün toprağa verildi. Cenazeye, Vali Muammer Güler, Anakent Belediye Başkanı Celal Doğan, Abdülkadir Konukoğlu, Seç Turizm'in sahibi Saip Konukoğlu, Mahmut Konukoğlu, GAGİAD Başkanı Adil Konukoğlu ve Kristal Tekstil'le Gülistan Halı'nın işçileri katıldı. Konukoğlu, Asri Mezarlık'taki aile kabristanına defnedildi.

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Haber] [Ekonomi] [Dünya] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları]