tikko.jpg

Örgüt içi infaz

Önder ŞUŞOĞLU, Süleyman ÖZIŞIK - İSTANBUL

KÜÇÜKYALI'da yasadışı TİKKO örgütü içindeki hesaplaşmaya kurban gittikleri öne sürülen biri kadın iki kişinin cesedi bulundu.
Cihadiye Caddesi'nden bulunan Tokgöz Apartmanı'nın bodrum katından önceki akşam saat 22.30 sıralarında silah sesleri geldiğini duyan vatandaşlar durumu polise bildirdi.
Polis, dairede yaptığı aramada Behzat Yıldırım'ı (30) ölü, Devrim Yasemin Ildırten'i (22) ise ağır yaralı halde buldu. Kartal Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ildırten kurtarılamadı.
Saldırganların "Örgüt anayasasına aykırı davranan ve uyarılara rağmen devrim nikahı kıydıran, örgütümüz hakkında itiraflarda bulunan iki hain tarafımızca cezalandırılmıştır" yazılı not bıraktıkları iddia edildi.
Bina sakinleri Yıldırım ve Ildırten'in apartman toplantılarına düzenli olarak katıldıklarını, aidatlarını düzenli ödediklerini, kendilerini pazarcı karı - koca olarak tanıttıklarını söyledi.
Evde yapılan incelemede bol miktarda yasak yayın ve örgütsel dokümanlar, Yıldırım'ın cezaevinde arkadaşları ile yasadışı TİKKO örgütünün bayrağı altında çekilmiş resimleri, Ildırten'in İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden aldığı pasaport da ele geçirildi.
Polis yetkilileri, olayın örgüt içi bir hesaplaşma sonucu meydana gelmiş olabileceğini, Yıldırım'ın daha önce de TİKKO örgütü davasından bir kez tutuklandığını belirttiler. Ildırten'e ait herhangi bir sabıka kaydına rastlanmadığını söylediler.
Bu arada Özgürlük ve Dayanışma Partisi İstanbul İl Örgütü'nün açıklamasında öldürülen çiftin partinin Kadıköy İlçe Örgütü'ne üye oldukları belirtildi.

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Haber] [Ekonomi] [Dünya] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları]