sel.jpg

Şelale apartman

Mustafa İSTEMİ - ANKARA

AVUKAT Bilgiç Ertürk, çatıdan bahçeye kadar ön yüzünden sular akan şelale biçiminde bir apartman yaptırarak mimari literatüre girmeye hazırlanıyor.
Herkesin "Hadi canım olmaz öyle şey" diyerek gülüp geçtiği projeyi bir ay içinde tamamlayacak şelale apartmanın proje babası 37 yaşındaki Ertürk, "Avukat eşim Jülide bile ilk başta bir macera olarak kabul etti. Apartman ortaya çıkana kadar gelip görmedi bile" diyor.
Kendisini "Olmayacak şeyleri yapan birisi" olarak tanıtan, dış ticaret ve kambiyo uyuşmazlığı davaları uzmanı Avukat Ertürk, bu projeye yeşile merakı nedeniyle giriştiğini belirtiyor. Apartmanı yapan Bil - Danış A.Ş ortaklarını çılgınlık gibi görülen projeye ikna edip kolları sıvadığını kaydeden Ertürk, "Sonuçta inanılmaz gerçekleşti" diye konuştu.
Yaklaşık bir ay sonra tamamlanacak şelale apartmanın çatısından bahçeye kadar olan 20 metre yükseklikten, saniyede 8 metreküp su devamlı sirküle olarak akacak. Şelale apartman projesini uygulamaya geçiren Mimar Muharrem Gündüz, ilk kez yapılan böyle bir çalışmanın büyük zorlukları olduğunu, suyu sirküle edecek makinelerin bile yeniden yapıldığını söyledi. Ankara Çankaya'da Yıldız mahallesinde inşa edilen şelale apartman faaliyete geçtiğinde, Ankaralılar da bu ilginç yapıyı izleyerek çağlayan özlemlerini giderecek.