min.jpg

Minareler süngümüz camiler kışlamız

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan "Minareler süngümüz, Kubbeler miğferimiz, camiler ise kışlalarımızdır" dedi.
RP'li milletvekilleri, MÜSİAD'tan 20 kişilik işadamı grubuyla eşi Emine Erdoğan'ın memleketi Siirt'te incelemeler yapan Erdoğan, dün Cumhuriyet Meydanı'nda beş bin kişiye hitap ederken "Başbakan Tayyip", "Memleket seninle gurur duyuyor hoşgeldin enişte" sloganı atıldı.
Konuşması sık sık tekbir sesleriyle kesilen Erdoğan şunları söyledi:
"Türkiye'de düşünce özgürlüğü yok ve ırk ayrımı yapılıyor. Referansımız İslamiyet. Bizi hiçbir zaman sindiremezler. Batı insanının bile inanç hürriyeti var. Türkiye'de neden buna saygı gösterilmiyor? Minareler süngümüz, kubbeler miğferimiz, camiler ise kışlalarımızdır. Okunan ezanı kimse susturamayacak. Türkiye'deki ırk ayrımına kesinlikle son vereceğiz. Çünkü RP, diğer partilerle zıt fikirde."
"Bizi hiçbir zaman sindiremezler" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gökler yerler açılsa, üzerimize tufanlar yanardağlar saçılsa yolumuzdan dönmeyiz. Benim referansım İslamiyettir. Bunu dile getiremiyorsam, yaşamamın ne anlamı var? Batı insanının bile inanç hürriyeti var. Avrupa'da, ibadete, başörtüsüne saygı duyuluyor. Ama Türkiye'de engelleme getiriliyor. Türkiye'de neden buna saygı gösterilmiyor? Okunan ezanı kimse susturamayacak. Çünkü ezanın sustuğu yerde insanların huzuru olmaz. Kürt, Arap, Çerkez ayrımı yapılamaz. Çünkü bütün insanların birleştiği çatı İslamdır. Türkiye'deki ırk ayrımına kesinlikle son vereceğiz. Bunu bu hale getirenler utansın.
RP'nin başarısından sıkıntı duyanlar, iktidara gelmesin diye her türlü yolu denedi. Ama bunu hiçbir güç engelleyemedi."

Komutan Erdoğan'ı kapıdan çevirdi

SİİRT Tugay Komutanı Tuğgeneral Sadık Ercan, yoğun programını gerekçe göstererek kendisini önceki gün ziyaret etmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul etmedi.
Önceki gün ve dün belediye başkanı, emniyet müdürü ve valiyi ziyaret eden Erdoğan, Tugay Komutanlığı'na da gitmek istedi. Ancak ziyaret isteği kabul edilmedi. Gerekçe olarak Ercan'ın yoğun programı gösterildi.
Erdoğan, Veysel Karani, İbrahim Hakkı ve Fakirullah hazretlerinin türbelerini ziyaret edip RP'nin kapatılmaması için dua edip adak adadı. Erdoğan sabah kahvaltısını ise Ali Kalkancı - Fadime Şahin olayına adı karışan Molla Bedrettin Sancar'ın evinde yaptı. Erdoğan, parada ve mekanda gözlerinin olmadığını vurgulayarak "Allah için hep birlikte RP'yi başarılı kılacağız" dedi.