Candan oyalayacak

Ünlü pop sanatçısı Erçetin yeni remiksi "Oyalama Artık" için uzun süre klip çekmeyeceğini söyledi.

Haluk AKTAR

yas05.jpg        MEKSİKA kökenli bir halk şarkısı olan "Oyalama Artık" adlı remiksiyle dikkatleri çeken Candan Erçetin bu parça için uzun süre klip çekmeyeceğini söyledi. Bundan önce değişik klipleriyle uzun süre gündemde kalan ünlü şarkıcı kliplerin çok pahalıya çıktığını, "gider"in, "gelir"den çok daha fazla olduğunu vurguladı.
       Sözlerini Mete Özgencil'in yazdığı "Oyalama Artık"ın tüm radyo formatlarına uyabilmesi için değişik versiyonlarının hazırlandığını söyleyen Erçetin klip konusundaki sözlerini şöyle sürdürüyor:
       "Oyalama Artık'a uzun süre klip düşünmüyoruz. Çünkü remiksin şu ana kadar olan satışı son derece iyi. Ayrıca kliplerin çok çabuk tüketildiğine de inanıyorum.
       Bir de kliple ilgili olarak şu konu var; Biz klip çekiminde çok fazla alternatifimiz olmadığı ve kalifiye elemanlar da reklam sektöründe olduğu için bu sektördeki elemanlarla çalışıyoruz. Reklam sektörü bu işe çok para ayırıyor. Aynı oranlarla klip çektiğimizde korkunç bütçeler çıkıyor. Buna da karşı değilim ama defalarca arka arkaya yayınlandığında bir kenara atılıyor ve klip için hesap yapıldığında "gider", "gelir"den fazla oluyor.
       Konuyla ilgili olarak şunu da söyleyebilirim... Ayrıca kulağa yönelmek istiyorum. Bir şarkıyı tanıtmanın tek yolu klip değil. Klip sevilen ve istenen bir şarkının ikramiyesi olmalı. Çünkü bunun örneğini yaşadık. `Yalan' radyolarla yükseldi, zirveye çıktı, klibi çok sonra, istek üzerine yapıldı. Klip çekmeyeceğim diye bir tavrım yok ama şu anda düşünmüyorum."
       Prodüksiyonuna şubat ayında İstanbul'da başlanan ve Berlin'de Mediaworx stüdyolarında tamamlanan "Oyalama Artık"taki "Çapkın" albümünden alınan dört parçayı tamamen yeniden okuduğunu söyleyen Candan Erçetin, "Çok uğraştık ama sonuç hepimizin yüzünü güldürdü" diyor.