30 Nisan 1999 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
   LİG FİKSTÜRÜ
   PUAN TABLOSU
   BEŞİKTAŞ
   FENERBAHÇE
   GALATASARAY
   TRABZONSPOR
   BASKETBOL
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
5 modası

Bilgin Gökberk


       5 kişi ile oynama modası Beşiktaş ile başladı. Bugün Koray devam ettirdi. Çetin de modaya uymasa bile yanından geçti. O da devamlı oynayan Galatasaray 5'lisine 6 kişi ile cevap verdi.
       Maçın kaderi serbest atışlarda yatıyor. G.Saray'ın 2 de 2'sine karşılık 13 de 12 serbest atışı ile belli oluyor. Sarı - Kırmızılılar sezona başlarken ne kadar takım olduklarını biliyorlardı. Koray'ın deyimiyle kendilerini ikinci sınıf hissettikleri anda muazzam oynuyorlardı. Sonra birinci sınıf takım olarak hissedip kötü oynadılar. Ülker'in kaybedip başarısız addedilecek olması ve Avrupa Ligi'ne veda edecek olması G.Saray için kaybetmenin müessese kulüpleri ve bütçeleri gibi son günlerin hafifletici sebepleriyle ve de futbol takımının da şampiyonluğa gitmesi nedeniyle fazla bir önem ifade etmemesi maçın başında G.Saray'ı arkadan iten rahatlıktı. Ve tabi Amerikalı guardlar imparatorluğunun olduğu Türkiye'de son Türk guard Orhun'un maça asılmasıydı. Son günlerin müessese takımı mı, kulüp takımı mı dedikodularına bu maçta nokta koyuldu. Bu iş seyirciyle güzel. Ama taşıma olmayanı ile. O da kulüp takımlarında var. Onların paraları yok, satacak ürünleri yok ama havaları var. Öbürlerinde para, ürün var ama seyircileri ve havaları yok. İkisi de bir arada ve aynı ligde olmalı. Çözümünü de ben değil federasyon bulmalı. Üç seyircilik final maçlarından bu atmosferdeki buram buram basketbol kokan çeyrek final maçlarına...
       Ben bütün maç Orhun'u izlemeye karar vermiştim. Ülker'e karşı oynaması, liderlik vasıfları, Amerikalı guardlara karşı savaşan son Turko oluşu. O maça asıldıkça G.Saray iyi oynadı. Hem oynadı, hem oynattı. Ama yorulduğu an Anderson maçı koparttı götürdü.


© 1999 Milliyet