21 Aralık 1999 Salı 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
ekran1.jpg Dosyalar kabarıyor

"Arena"da bu hafta "Organ Mafyası", "Sait Halim Paşa Yalısı", "Cinci Hocanın Maskesi Düştü" ve "Unutulmaz Bir İnsan Portresi" başlıklı dört haber dosyası var


Genel yönetmenliğini Uğur Dündar'ın yaptığı "Arena"nın geçen hafta ortaya çıkardığı Türkiye - Irak hattındaki organ ticareti tezgahına yönelik haber ses getirdi. Bu arada "Arena"ya ulaşan bir vatandaşımız Irak'taki ameliyattan dört gün sonra vefat eden yakınının öyküsünü anlatacak.
"Arena"nın Sait Halim Paşa yalısı yangınıyla ilgili açtığı dosya da kabarıyor. Daha önce Kuşadası Marinası eski Müdürü Haydar Mengi'yi Paris'te konuşturan ve Mengi'nin "Yalının içi boşaltıldıktan sonra yakıldı" iddiasının yayımlandığı programda bu kez yepyeni bir sayfa açılacak. Yangın dosyasında yepyeni görüntüler izleyiciye sunulacak.
Ramazan'ın gelişiyle cinci hocaların cirit atmaya başlaması "Arena"nın dosyaları arasında. Yapımda bu hafta tacizci cinci hocalardan birinin maskesi düşecek. Programın son bölümünde yıllarca unutulmayacak bir insan portresi ekrana gelecek. Ayrıntılar bu akşam "Arena"da.
KANAL D / 21.45Binyılın başında Türkiye
Milliyet gazetesi yazarlarından Şahin Alpay'ın hazırlayıp sunduğu programın bu haftaki konuğu Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yahya Sezai Tezel olacak. "Binyılın başında Türkiye'nin önündeki fırsatlar ve tehlikelerin masaya yatırılacağı yapımda, "Türkiye'nin modernleşmenin neresinde olduğu", "Türkiye ekonomisinin başarıları ve başarısızlıkları", "Türk demokrasisinin liberalleşip liberalleşmeyeceği" ve "Laikliğin laikleşme gerekliliği" konuları canlı yayında ele alınacak.
CNN TÜRK / 21.00Dostluğa adanan hayat
Nebil Özgertürk bu hafta, Yunan edebiyatının ünlü yazarı Dido Sotiriu'nun yaşam öyküsünü ekrana getirecek. Aydın'da doğan, 13 yaşında Atina'ya yerleşen yazar, Türk - Yunan ilişkilerinden bir kesiti anlatacak. Ege'nin iki kıyısındaki halkların, yürütülen politikalara rağmen yaşadıkları dostluğun konusu edildiği programda Sotiriu, 70'li yıllarda en çok okunan "Benden Selam Söyle Anadolu'ya" adlı kitabından da bahsedecek. Yapımda Türk Yunan Dostluk Derneği Başkanı Cengiz Bektaş, gazeteci Stelyo Berberakis, Zülfü Livaneli, Konstantin Ananyedis ve Türk Yunan Dostluk Grubu Başkanı Hakan Tartan, yazar ve Türk - Yunan dostluğu hakkındaki görüşlerini açıklayacaklar.
atv / 24.00Kıyak emeklilik
Milletvekilleri "kıyak emeklilik" için yüksek yargıya "kıyak" mı geçiyor? Orhan Uğuroğlu bu soruya konukları Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Doğan Soyaslan ve MHP İstanbul Milletvekili Ahmet Çakar ile canlı yayında yanıt arayacak.
STAR / 01.10Asrın anatomisi
Mithat Bereket ve "Pusula" ekibi, belgesel tadında bir programla karşınızda olacak. Ansiklopedik bir kaynak özelliği taşıyan bu bölümde, yeni bir teknik kullanılarak 100 yıl içinde meydana gelen önemli olayların görüntüleri, o dönemin orijinal müzikleri ve doğal sesleri eşliğinde, yazılarla birlikte verilecek. Yapımda 100 yıl içinde her alanda yaşanan gelişmeler, asrın felaketleri ve dünyada yüzyıla yön veren eğilimler işlenecek.
NTV / 22.05

© 1999 Milliyet