İstanbul

Yerel Haber
08 Şubat 2018 - 17:44

2'Nci Abdülhamid Han'ın Hayatı Eyüpsultan Sahnesinde

IHA

Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ahmet Yenilmez, kendi yazıp yönettiği, 2’nci Abdülhamid Han’ı anlatan“Usta” isimli oyununu Eyüpsultanlı sanatseverler için sahneledi.
Eyüpsultan Belediyesi’ninEyüp Kültür Sanat Merkezi’nde (EKSM)sahnelenen oyun, merhum Sultan 2’nci Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi anlatıyor.
Oyun öncesi tiyatro salonu fuaye alanına 2’nci Abdülhamid Han ve o dönemle ilgili fotoğraf sergisi açıldı.
Ziraat Bankasının destekleriyle hazırlanan ve baba-kız ilişkisi üzerinden ilerleyen, yaklaşık 2 saat süren tek perdelik oyuna Eyüpsultanlılar yoğun ilgi gösterdi.
Yenilmez oyunuyla ilgili şöyle konuştu: “Merhum Sultan II. Abdülhamid Han’nın özelikle Yıldız Sarayı’na yaptırmış olduğu salonda, tiyatro, opera, resim, müzik alanında ki çalışmalar bir nevi modern Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kültür ve sanat yapılanmasında da temel teşkil etmektedir. Biz “Usta” oyunumuzda merhum Sultanı özellikle mesleğim alanındaki özelikleri ve bir “İnsan Abdülhamid” olarak alarak ele alıp işlemenin daha faydalı, özelikle de genç neslimiz üzerinde daha etkili olacağı kanaatindeyiz.”

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

6°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.