Gündem
18.07.2016 - 16:20 | Son Güncelleme: 18.07.2016-16:54

2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti tutuklandı

Darbe girişimi sonrası Malatya'da gözaltına alınan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Huduti ile birlikte tutuklama kararı verilen iki asker arasında Tümgeneral Angun ve Tuğgeneral Ayık da var.

Sitene Ekle

Darbeci askerlere karşı yürütülen soruşturmada mahkemeye çıkarılan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti,  2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Angun ile 7. Ana Jet Üs  Komutanı Tuğgeneral Ayık'ın da aralarında bulunduğu yedi asker tutuklandı.

Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı adliye önünde toplanan bir grup vatandaş, askerlerin çıkışı sırasında sloganlar atarak tepki gösterdi.

Darbe girişimi sırasında açıklama yapmıştı

Orgeneral Huduti, darbe girişiminin yaşandığı gece yazılı bir açıklama yaparak kalkışmanın içerisindeki askerlerin emir komuta zinciri içine girmelerini istemişti.

Huduti, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu faaliyetlere katılan personelin derhal emir komuta zincirindeki görevlerine ve komutanlarının emrine girmelerini kendilerinin ve ülkemizin menfaatine olduğunu ikazen hatırlatıyorum. Aziz milletimizin, sağ duyu ve itidal ile görevini yapan personelimize desteklerini sürdürmelerini temenni ediyorum."


Etiketler:
Bilgi YarışmasıRusya havasahasında iken düşen ve devlet başkanı, din adamları, askeri yetkililerini bir anda yitiren ülke hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Müzikte eşlik yapılmadan, yalnız insan sesi ile şarkıların seslendirilmesine ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX