Mersin

Yerel Haber
14 Kasım 2015 - 16:40

2. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU, İSTANBUL MARATON EXPO’DA TANITILDI

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki yıl 2’ncisini düzenleyeceği Uluslararası Mersin Maratonu, İstanbul Maraton EXPO Fuarı’nda tanıtıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 Eylül 2015’te ilki düzenlenen Uluslararası Mersin Maratonu’nun ikincisi için hazırlıklara başlandı. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda 12-14 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Maraton EXPO Fuarı’nda stant açarak, 2. Uluslararası Mersin Maratonu’nun tanıtımını yaptı. Stant, sporseverler, sporcular ve 1. Uluslararası Mersin Maratonu’na da katılan atletler tarafından ilgiyle karşılandı.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Uluslararası Mersin Maratonu’nu gerçekleştirerek Mersin’de önemli bir spor organizasyonuna imza attıklarını belirterek, “Eylül ayında kentimizde düzenlediğimiz maraton, hem Mersin’imiz hem de vatandaşlarımız için çok önemli bir organizasyon oldu. Farklı ülkelerden birçok sporcumuz Mersin’e geldi. Bu tür spor etkinlikleri ile Mersin’in adını dünyaya duyurmak için elimizden geleni yapıyoruz. 2016’da ikincisini düzenleyeceğimiz maraton için şimdiden hazırlıklarımıza başladık. En büyük amacımız ise bu maratonu gelecek yıl daha da geliştirerek, gerek sporcu gerekse izleyici sayısını arttırarak, dünya çapında bir organizasyon gerçekleştirmek” dedi.
Dünyanın farklı ülkelerinden birçok sporcuyu Mersin’de bir araya getiren Uluslararası Mersin Maratonu’nun ikincisi 11 Aralık 2016’da gerçekleştirilecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.