Sakarya

Yerel Haber
22 Kasım 2016 - 17:11

2. Üniversiteye Arifiye Talip

IHA

Arifiye Belediyesi Başkanı İsmail Karakullukçu, kurulması için çalışmalarına hız verilen 2. üniversiteye Arifiye olarak talip olduklarını söyledi. Karakulukçu, "Öğrencilerimizi Arifiye’mizde rahat ettirmek için birçok alanda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Arifiye hazır ve ikinci üniversiteyi ilçemize istiyoruz" dedi.
Arifiye Belediyesi Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenci sayısı 100 bine yaklaşınca, ikinci üniversitenin kurulması için yapılan çalışmalar kapsamında Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) tarafından kurulmasına onay verilen ikinci üniversite için Arifiye ilçesinin talip olduğunu söyledi. Karakullukçu, "İkinci üniversitenin Arifiye’ye gelmesi için görüşmelerimize başladık. Arifiyemiz zaten, ilimizin sanayi merkezi konumunda. Gerek 1.Organize Sanayi bölgemiz, gerek kobilerimiz, gerek sanayi sitelerimiz, fakültede öğrenim görecek öğrencilerimiz için çok ideal uygulama ortamları. Öğrencilerimizin kalacağı yurtlar konusunda da Arifiye’miz oldukça hazırlıklı. Arifiye Meslek Yüksekokulu’nun ilçemizde açılmasından sonra, bu konuda hazırlıklarımıza başlamıştık. Kız öğrencilere yönelik Arifiye merkezinde yapılan 2 bin öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu tamamlanmak üzere. Her türlü sosyal faaliyetin yapılabileceği kültür merkezimiz öğrencilerimizin hizmetinde. Öğrencilerimize yönelik hizmet vermeleri için Arifiye’de bulunan yemek firmaları ve esnafımız ile de görüşmelerimiz sürüyor. Kısacası öğrencilerimizi Arifiye’mizde rahat ettirmek için birçok alanda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin stajlarını ve ders uygulamalarını yapabilmeleri için Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Dört Yol Sanayi Sitesi Yönetimleri ile de görüşmelerimiz sürüyor. Arifiye Belediyesi olarak biz, Meslek Yüksekokulu’nda olduğu gibi bina ve alt yapı konusunda da tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Kısacası Arifiye hazır, ikinci üniversiteyi Arifiye’mize istiyoruz" dedi.

SakaryaYerel Seçim Sonuçları

Sakarya Hava Durumu

3°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.