12 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
ekran1.jpg İstek skeçler

Levent Kırca - Oya Başar ve "Olacak O Kadar" bu hafta, izleyicinin yeniden izlemek istediği skeçlerle yeniden karşınızda


Her hafta gündemdeki olayları mizah süzgecinden geçirerek izleyiciyi güldürürken düşündüren skeçler hazırlayan Levent Kırca - Oya Başar ve ekibi, bu hafta izleyicinin sesine kulak veriyor. Programda, izleyiciden gelen mesajlarda en çok istek alan parodiler bir kez daha ekrana gelecek. İşte bu skeçlerden bazıları:
"Çok Eğleniyoruz"da, özellikle sosyetenen rağbet ettiği mekanlarda ortaya çıkan peçete atma, ceket yakma vs. eğlence şekilleri hicvediliyor. "Yarışma"da, şu sıralar hayli ilgi gören "Kim 500 Milyar İster" adlı yarışma programına mizahı bir gözle bakılıyor. Bu skeçte özellikle Kırca'nın Kenan Işık'ı "Emin misiniz?" ve "Son Kararınız mı?" diye sorarken mimikleri, izleyicinin büyük beğenisini toplamıştı.


Ve diğerleri
Programda ayrıca, "Kırkpınar'a gelen gay pehlivanlar", "Orman Yangınları", "Cinsellik Dersleri", "Kızılordu Korosu'nun son durumu", "Hastane Ziyaretleri", "Borsanın Gidişatı" ve "Para Kullanma Klavuzu" adlı parodiler de ekrana gelecek.
KANAL D / 21.30ekran2.jpg Ebru Gündeş'ten iade - i ziyaret
Okan Bayülgen bu haftaki programında Ebru Gündeş'i konuk edecek. Bu bir anlamda, Gündeş için "iade - i ziyaret" nitelğinde. Çünkü, şarkıcı önceki hafta TGRT'deki "İkinci Hayat" adlı programında Okan Bayülgen'i konuk etmişti. Şimdi de kendisi, Bayülgen'in programına konuk oluyor.
Geçirdiği beyin ameliyatından sonra kısa sürede kendisini toparlayan, konserler, TV programları, özel gecelerle hayranlarıyla buluşan şarkıcı "Zaga"da, hem Bayülgen'in, hem de telefonla katılan izleyicilerin sorularını yanıtlayacak. Gündeş ayrıca "Dön Ne Olur" adlı albümünden şarkılar da söyleyecek.
Canlı yayımlanan programın sürekli bölümleri de her zamanki yerinde olacak.
KANAL D / 23.15ekran3.jpg Çalkantılı yıllar
Cumhuriyet tarihini dokuz cumhurbaşkanı seçimi çevresinde anlatan "Çankaya" belgeselinin tekrar bölümleri devam ediyor. Bu gece ekrana gelecek beşinci bölümde şu başlıklar ekrana gelecek:
"AP ile CHP'nin uzlaşması: Yeni Cumhurbaşkanı Genelkurmay eski Başkanı Cevdet Sunay", "Çankaya'da bir fıkra kahramanı", "Yükselen sol hareket, sokak çatışmaları", "Türkçe 68", "Kuyudan adam çıkarma operasyonu ve tarihi buluşma: İnönü - Bayar yıllar sonra yan yana", "12 Mart'ta muhtıra ve Sunay'dan Demirel'e itiraf", "12 Mart dönemi, ara rejim", "Cumhuriyet tarihinin en maceralı cumhurbaşkanı seçimi: Sunay'ın hayalkırıklığı, Fahri Korutürk seçiliyor"... Yapımda tanıkları Kenan Evren, Suphi Karaman, Altan Öymen, Mehmet Turgut, Ferruh Bozbeyli ve Cüneyt Arcayürek, o dönemi anlatacaklar.
CNN TÜRK / 22.05ekran4.jpg Hayata dair her ¾ey
Sinemalarda büyük ilgi gören kalabal›k kadrolu film, insan›, a¾k›, ölümü ve sevgiyi anlat›yor


John Travolta sinemaya geldi¤inde iki özelli¤i vard›. Çok iyi dans ediyordu ve arkas›nda müthi¾ bir reklam kampanyas› vard›. O rüzgârla iki film çevirdi, ama beklenen olmad›. Aradan y›llar geçti ve yeniden do¤du. Bunu da “Ucuz Romanö adl› filmle ba¾ard›. Ayn› film, yönetmen Tarantino için de önemliydi. Çünkü o da ilk filmi “Rezervuar Köpekleriö ile ç›k›¾ yapm›¾t›, bu film bunun bir rastlant› olup olmad›¤›n› ortaya ç›karacakt›.


Oscarl› senaryo
“Ucuz Romanö insan›, a¾k›, ölümü, sevgiyi, özetle hayata ait her ¾eyi anlat›yor, izleyen herkes be¤enecek (ve ele¾tirecek) ¾eyler buluyordu. Senaryosu Oscar kazand›, daha önemlisi “Ucuz Romanö 1994’te Cannes’da Alt›n Palmiye ald›. Günün en iyi filmi, ama haz›r olun. Film izleyenden kat›l›m bekliyor.
Orijinal Adı:

"Pulp Fiction"
Oynayanlar:

John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Harvey Keitel, Tim Roth, Amanda Plummer
Yönetmen:

Quentin Tarantino

© 2000 Milliyet