19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
   SERBEST PİYASA
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Sarı kırmızı kumaş kalmadı

Galatasaray bayrağı satışlarında patlama yaşanırken, toptancıların elindeki sarı kırmızı renkli kumaşlar tükendi

NEDİM ŞENER


eko01.jpg        Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı almasından sonra takıma ait bayraklar karaborsaya düşerken, toptancılardaki sarı kırmızı renkli kumaşlar da tükendi.
       Sultanhamam'da 60 yıldan bu yana kumaşçılık yapan Bursa Pazarı tezgahtarlarından Celalettin Kıvrık, Kopenhag'a götürülen en büyük GS bayrağı için kumaşın kendilerinden alındığını belirtirken, raftan çıkardığı iki top kumaşı göstererek, "Hafta başından bu yana 10 top kumaş sattık. Bundan başka kumaş kalmadı" dedi. Kıvrık, iki metre eni olan "Alpaga" kumaşın metresini bir milyon liraya satıklarını da belirterek, "Şu anda aldığımız siparişleri ancak gelecek hafta karşılayabileceğiz" diye konuştu.
       Aynı pasajda çalışan Aras Kumaşcılık ortaklarından Çoşkun Aras da ellerindeki 600 metre kumaşı toptan olarak bir bayrakçıya sattıklarını, ancak yarına (bugüne) mal bekklediklerini söyledi. Aras, "Yarın gelecek olan sarı ve kırmızı kumaşların da müşterisi hazır. Gelir gelmez devredeceğiz" dedi.
       Sarı kırmızı kumaşların yanı sıra Galatasaray piyasadaki formaları da tükendi.
       Mahmutpaşa'da bulunan Hürriyet Pasajı'nda çalışan Hediye Spor adlı şirketin sahibi Mahmut Kaürapınar'da ellerinde hiç forma kalmadığını ve Anadolu'dan gelen siparişlere de olumlu cevap veremediklerini söyledi.
       Galatasaray bayrakları da karaborsaya düştü. Galatasaray UEFA Kupasını almadan önce sokaklarda 2 milyon liraya satılan başrakların fiyatları 4 milyona kadar çıktı.

'Galatasaray bitti Makedonya verelim'

       Galatasaray bayrağı bulamayanlar, sarı kırmızı renklere sahip İspanya ve Makedonya bayrakları almaya başladı.
       Tahtakale'de faaliyet gösteren ve sektörün büyük firmalarından olan Alsancak Bayrak Sanayi yetkilisi Medeni Taşyar, GS bayrağı üretemediklerini belirtirken dışarıda bayrak bulamayanların İspanya ve Makedonya bayraklarını satın aldıklarını söyledi. Taşyar, ellerindeki İspanya ve Mekadonya bayraklarının da tükenmek üzere olduğunu anlattı.
       Alsancak Bayrak Sanayi yetkilileri de birçok özel şirket ve resmi kurumdan bayrak siparişi aldıklarını belirtirken, bayrağın metrekaresini 2 milyona diktiklerini, üzerine yazı yazarken de harf başına 750 bin lira aldıklarını belirtti.© 2000 Milliyet