Milpa
19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Vekillerin gönlü bol

GÜNSELİ ÖNAL Kopenhag


siy02.jpg        Bakanlar ve milletvekillerini taşıyan uçaktaki "GS'ye özel ödül" müzakeresinde, en çok önerilen rakam 50 milyon dolar ve 10 trilyon lira oldu.

Milletvekillerinin gönlünden kopanlar

       * TBMM Başkanvekili Ali Ilıksoy: "50 milyon dolar verelim. Bir daha kupa mı alacağız? 50 milyon doları verirsek devamı da gelir, teşvik edici olur. Unutmamalı ki Türkiye'nin tanıtımını en iyi Galatasaray yaptı."
       * TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu: "50 milyon dolar az bile."
       * Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, "Yok, yok. 50 milyon dolar yeter. Bu para GS'ye helal olsun."

Şampiyonluğun değeri

       * Devlet Bakanı Şuayip Üşenmez: Gönlümden geçen rakamı telaffuz edemem. Ama bize yaşattıkları gururun karşılığında onları memnun edecek bir rakam vermek gerekir.
       * Devlet eski Bakanı Mehmet Ali İrtemçelik: Elbette. GS'nin bu büyük başarısıyla ve Türkiye'ye getirisiyle orantılı bir rakam olmalı.
       * DSP'li Turhan İmamoğlu: Ödül 50 milyon dolar olmalı. Ama bu para bakanlardan çıkmaz, onlar cimri. Yine çıksa çıksa biz milletvekillerinden, çıkar. Bu primi biz verelim.
       * MHP'li Hayrettin Özdemir: Bir kanun çıkarıp 50 milyon dolar verelim.
       * DSP'li Bahri Sipahi: O çocuklara ne kadar büyük ödül verilse, yine de az. 30 milyon dolar verelim.
       * DYP Erzurum Milletvekili Zeki Ertugay (DYP adına): Verelim tabii. Biz de destekliyoruz. Onlar her şeye layık. Ama Erzurum Spor da unutulmamalı.
       * MHP'li Mücahit Himoğlu: Bu takıma en az 10 trilyon lira ödül vermemiz lazım.
       * DYP Tunceli Milletvekili Kamer Genç: Onlar benim dualarım sayesinde kazandılar. Bizim oralarda ihtiyacımız olduğunda, Hızır Aleyhisselam veya Düzgün Baba'dan yardım isteriz. İngilizler'in ayakları bağlansın da gol atamasınlar diye dua ettim. O yüzden iki penaltıyı kaçırdılar. Ama Galatasaray'a zaten epey para gelecek, niye ödül vereceğiz ki? Tuncelispor'a yardım edelim.
       * DSP'li İsmet Vursavuş ve Yücel Erdener: FB'li olduğumuz halde takım ayrımı yapmadan burada hepimiz GS'li olduk. Türkiye GS'yi, buraya milli takım olarak getirdi. Bir takıma bundan büyük ödül olur mu?


© 2000 Milliyet