Milpa
19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
İslamcı basın futbolu keşfetti

       Galatasaray'ın Arsenal'i yenerek kazandığı UEFA kupası İslamcı basında da "olağanüstü şampiyonluk sayfaları"yla verildi.
       Fazilet Partisi'nin yayın organı konumunda bulunan Milli Gazete birinci sayfasını Galatasaray'ın kupalı fotoğrafına ayırdı. Gazete, "Fazla lafa gerek yok... İşte kupa" başlığını kullandı. Gazete, GS'ye tam sayfa ayırdığı arka sayfasındaki "Seni sevmeyen ölsün" ifadesiyle de dikkat çekti.
       Yeni Şafak gazetesi de birinci sayfasının dörtte üçünü Galatasaray'a ayırdı. Manşetinde büyük harflerle "Muhteşem" diyen gazete skoru ise şöyle verdi:
       "Kopenhag Kriterleri: Cimbom: 4, Arsenal: 1"
       Zaman gazetesi de birinci sayfanın tamamını Galatasaray'ın şampiyonluğuna ayırdı. Üstbaşlıkta "UEFA Kupası Cimbom'un... Türkiye ayakta" dedikten sonra manşette de sarı kırmızı harflerle şampiyonluğun, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkeziyle bölünmez bir bütün olan ulusumuza armağan olduğunu anlatıyordu:

"Türk'ün gururu!"

       İslamcıların radikal gazetesi Akit ise şampiyonluğu tam sayfada görmedi. Gazete, logosunun hemen yanına açtığı küçük kutuda, "UEFA Kupası Cimbom'un" başlığıyla spor sayfasına gönderme yapmakla yetindi.
       MHP'nin yayın organı olarak bilinen Ortadoğu gazetesi "17 Mayıs bayram ilan edilsin" diye önerirken, manşetinde "Dokunmayın bana ağlamak istiyorum" ifadesini kullandı.


© 2000 Milliyet