Milpa
19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Şimdi Avrupalıyız

Galatasaray'ın UEFA başarısının ardından Devletin zirvesi ve siyasiler kutlama mesajları yayınladılar:


'Türk ulusunun gururu'

       Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer:
       "Galatasaray futbol takımımızın UEFA Kupasında şampiyon olması, ulusumuza büyük bir sevinç yaşatmıştır. Ülkemize ilk kez UEFA Kupası'nda bir şampiyonluk kazandıran Galatasarayımızı en içten duygularla kutluyorum. Galatasaray, son yıllarda Avrupa kupalarında sergilediği üstün performansıyla Türk Ulusu'nun gurur kaynağı olmuştur. Yediden yetmişe herkesin büyük desteği ile Türk futbolunun uluslararası alanda bir simgesi durumuna gelen Galatasarayımızın bu büyük başarısı, aynı zamanda ülkemizin her alanda dünya ile yarışma kararlılığının anlamlı bir göstergesidir."

'Yüreğimde duydum'

       Başbakan Bülent Ecevit:
       "Değerli futbolcularımızı ve Galatasaray'ın yöneticilerini yürekten kutlarım. Bu başarıya sizin katkılarınız ise her takdirin üstündedir. Ekran başında maçı izlerken, sizin ekranlara yansıyan heyecanınızı ben de yüreğimde duydum. Disiplinli ve bilimsel çalışmalarla ulusumuzun aşamayacağı güç olmadığı, Galatasaray'ın Kopenhag zaferi ile bir kez daha kanıtlanmıştır."

'Dualarım kabul oldu'

       9. Cumhurbaşkanı Demirel:
       "Allah benim dualarımı kabul etti. Galatasaray'ın Arsenal'i mağlup edip kupayı alması Türkiye için gurur vericidir. Galatasaray'ın tüm oyuncularını ve Teknik Direktörü'nü tebrik ediyorum. Çok zor işti, başardılar. Başarılara ihtiyacımız var. Çok büyük olaydır. Millet sevinç içerisindedir. Ben de bu sevince coşkuyla katılıyorum. Tebrik ediyorum. Duygulandım, herkes duygulandı. Uzun zamandır beklediğimiz bir şeydi. Şimdi Avrupalıyız, Avrupalı olduk."

'Millet rahatladı'

       FP Genel Başkanı Recai Kutan:
       "Dikkat ettiyseniz dün (önceki) akşam bütün milletin kalbi Kopenhag'da çarpıyordu. Böyle başarılara ihtiyacımız var. Yani millet hiç olmazsa bu vesileyle biraz daha rahatlama, ferahlama imkanı buluyor."

'19 Mayıs armağanı'

       DYP Genel Başkanı Tansu Çiller:
       "Cimbom, aynı zamanda büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe, uygarlığa ve spora verdiği önemi en güzel anlamda gerçek hayata taşımıştır"

'Mutluluk duyduk'

       CHP Genel Başkanı Altan Öymen:
       "Yendiniz, UEFA Kupası'nı ulusumuza sundunuz. Türkiye olarak hepimiz büyük coşku, kıvanç ve mutluluk duyduk. Finalde başarılı olacağınıza inancımız tamdı"


© 2000 Milliyet