Milpa
19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Baba: Nabız tutuyorum

Dün de AP ve DYP kökenli arkadaşlarıyla görüşen Demirel, "Böyle çalışmaya devam edeceğim ki, vatandaşın nabzını alayım" dedi


siy08.jpg        Cumhurbaşkanlığı görevini devrettikten sonra Güniz Sokak'a inen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e ziyaretler sürüyor. Demirel'i dün de AP ve DYP kökenli arkadaşları ziyaret etti. Demirel, kapısının herkese açık olduğunu belirterek, "Böyle çalışmaya devam edeceğim ki, nabzı alayım" dedi.
       Güniz Sokak'taki üçüncü gününde Demirel'i dün bazı işadamları ve dernek yöneticilerinin yanısıra DYP ve AP'li eski milletvekilleri ve aralarında Hasan Dinçer, Selahattin Kılıç'ın da yeraldığı eski bakanlar ziyaret etti. Vatandaşların çiçek, telgraf ve telefon yağmuruna tuttuğu Demirel, bundan sonra saat 11.00 ile 13.00 arasında kapısının herkese açık olduğunu söyledi.
       Basın mensuplarını da kabul eden Demirel, "Türkiye'de nabız iyi atıyor. Vatandaşlarla sohbet ettik. Böyle çalışmaya biraz daha devam edeceğim ki, nabızı alayım. Vatandaşla kucaklaştık. Bunu zaman zaman yapacağım ki, geldik göremedik demesinler. Telefonla bana müracaat eden herkesin talebini karşılarım" diye konuştu.

Başıma iş çıkarma

       Kuleli Sokak'taki çalışma ofisinde onarımın sürdüğünü anımsatan Demirel, bir gazetecinin sorusuna, "Sayın Cumhurbaşkanı" diye başlaması üzerine, "9. Cumhurbaşkanı diyeceksin. Rakamı unutup, iş çıkarırsın başıma" dedi. Demirel, merkez sağın toparlanması misyonunu üstlenip üstlenmeyeceği sorusuna, "Siyasi beyanatlar vermek istemiyorum. Eğer siyasi sistem işlerse, ondan istikrar çıkar. Türk siyaseti çok parçalıdır. Siyasetin bütünleşmesinde yarar vardır" diye yanıt verdi.

© 2000 Milliyet