30 Mayıs 2000 Salı 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
ekran1.jpg Ödülleri sildi süpürdü

"Yalan Rüzgarı", geçtiğimiz hafta dağıtılan "Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri"nde tam 28 dalda aday gösterildi ve bunların dördünü aldı


Türkiye’deki 10 yıllık macerası TRT 2’de başlayan, ATV’nin ardından tiryakileriyle SHOW TV’de buluşan "Yalan Rüzgârı", ABD’de yaklaşık çeyrek asırdır yayımlanıyor. Başlangıçta Abbot ve Newman ailelerinin arasındaki mücadeleyi anlatan "Yalan Rüzgârı", geçen zaman içinde pek çok ailenin katılımıyla konu ve kadro değişikliğine uğradı. Pembe dizi, geçen hafta dağıtılan "Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri"nden dördünü birden kazandı. Bu yılın başında, teknik dallarda da üç Emmy ödülü alan ünlü dizi, böylece bir yıl içinde toplam yedi ödül kazanmış oldu. Öte yandan, "Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri"nin hemen hemen tüm dallarında "Yalan Rüzgârı"nın (toplam 28 ödüle) aday gösterilmesi de, kırılması güç bir rekor olarak tarihe geçti.


Lauren geri dönüyor
Neredeyse çeyrek asırlık dizinin bugün bile çok sevilmesinde en büyük etken olan "yenilikler" ise sürüyor. Örneğin ABD’de yayımlanan bölümlerinde bir süredir "Yalan Rüzgârı"nda oynamayan Tracey Bregman (Lauren Fenmore), hazirandan itibaren dokuz bölüm için diziye dönecek. Ayrıca düzenli olarak yapılan yeni oyuncu seçimleri sonunda, iki genç oyuncu daha kadroya alındı. Diziyle ilgili son haber ise Eric Braeden ile ilgili. "Victor"ı canlandıran Braeden, geçen hafta dizideki 20. yılını kutladı.ekran2.jpg ‘Sevdakondu’ için teklif bekliyor...
Erdal Özyağcılar, hafta içi her gün ekrana gelen dizinin yeni bölümlerinin çekilmesine sıcak bakıyor


Bir gecekondu mahallesinde yaşanan olayları eski bir pehlivan ve kocasından yeni boşanmış genç bir kadın çevresinde anlatan "Sevdakondu", Kanal 6’da aradığını bulamadı ve yeni bölümleri çekilmedi. Başrollerini Erdal Özyağcılar, Perihan Savaş, Güzin Özyağcılar, Ercan Yazgan gibi isimlerin paylaştıkları dizinin o bölümleri, bir süredir Kanal D’de hafta içi her gün ekrana geliyor. Dizinin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar, şu anda dizinin izlenme oranından memnun olduğunu belirtirken; "Sevdakondu benim her şeyim. İlk yayımlandığında da yüksek reyting alırdı; ama diziyi yayımlayan kanal pek izlenmiyordu ve bu da bizim diziyi olumsuz etkiledi. Hatta üç büyük kanaldan biri yayımlasaydı, reytinglerde başa güreşirdi" dedi.


"Karakolda Ayna Var"
Önümüzdeki dönem, TRT’nin "Karakolda Ayna Var" adlı dizisinde, Müjde Ar ile rol alacağını belirten Özyağcılar; "Sevdakondu"yu çok sevmesinin nedenini ise şöyle anlattı: "Bu dizi için bir buçuk yıl çalıştık. Tüm ekip bu diziye gönül verdi. Dizinin senaryosunu da çok seviyorduk. Yeni bölümler için teklif gelirse, ben hazırım. Eminim arkadaşlarımın da birçoğu hazırdır."
KANAL D / 18.10ekran3.jpg İmamın sihirli lambası
"Arena"da, alıcı kılığına giren ekibe tarihi eser satmaya çalışan bir imamın görüntüleri var


Uğur Dündar genel yönetiminde hazırlanan "Arena", Ankara’nın Pursaklar Beldesi Kasr - ı Şirin Camii’nin imamının tarihi eser kaçakçılığı yaptığını ortaya çıkarıyor. Bir izleyicinin verdiği bilgilerle yola çıkan ekip, tarihi eser alıcısı rolünde, imamla bağlantı kurdu. İmam, elinde satışa hazır 1300 yıllık bir kral başlığı bulunduğunu söyledi ve karşılığında 200 milyar lira istedi. İmama göre elindeki eser, Alaaddin’in lambasından farksızdı. Güya konuşuyordu. Sahibinin dertlerine deva oluyor, cinlerin saldırısından, depremlerden, yangınlardan ve onu her türlü kötülükten koruyordu. Ekibin imamla yaptığı uzun pazarlıktan sonra yaşananlar, ayrıntılarıyla "Arena"da ekrana gelecek.
Kanal D / 22.00ekran4.jpg Çatıda uçak var!
Mutsuz bir çiftin evlerinin üzerine bir uçak düşer. Kaza ile gelen konuklar onların yaşamını alt üst edecektir


Donald ile Alice uzun süredir evlidirler, ama ailede sorunlar başlamıştır. İkisi de mutsuzdur ve bunun böyle gitmeyeceğini bilmektedirler. İşin kötüsü bunu bilirler, ama gelecekte ne olacağına, ne yapacaklarına karar veremezler. İşte bu tatsız durumda evin damına uçak düşer!
Evet, küçük bir uçak evin damına düşer... İçinden Teksaslı bir zenginle, onun kız arkadaşı çıkar. Bu Teksaslı zengin Jarvis Moddy’dir ve zaman zaman sakin, kendi halinde gibi gözüken, bazen umulmayan çıkışlar yapan bir tiptir. O kaza ve iki yeni konuk, Alice ile Donald’ın tüm yaşantılarını değiştirir (ya da altüst eder, yoruma bağlı). Sık sık beklenmeyen olaylara rastlanan, esprilerle devam eden bu film, TV’de ilk kez yayımlanacak.
Orijinal Adı: "It Came From the Sky"
Oynayanlar: John Ritter, Jobeth Williams
Yönetmen: Jack Bender

22.30 / TRT 2

© 2000 Milliyet