3 Haziran 2000 Cumartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
İki film birden

Kanal D'de bu gece peş peşe iki film var. "Kız Arkadaşım"da iki küçüğün dostluğunu; "Yeraltı"nda hapisten yeni çıkan bir adamın maceraları anlatılıyor
Yeraltı Dünyası
23.30 KANAL D MACERA
Orijinal Adı: "Underworld"
Oynayanlar: Chris Sarandon, Kevin Pollak
Yönetmen: Rod Holkombu
Charlie, üç arkadaşıyla birlikte hırsızlık yapmaktadır. Soygunlardan birinde yakalanıp hapse girer. Orada zor günler geçirir, sonunda tahliye olur. Hapiste geçen günlerinde, uzun uzun düşünmüş, hayata yeniden başlamaya karar vermiştir. İlk darbeyi kız arkadaşından yer. Hapse girdikten sonra zaten ondan uzaklaşan kız, bu kez Charlie'ye tamamen sırt çevirir.
Charlie, buna da dayanır ve bir iş bulup çalışmaya başlar. Onun yine soygun yapacağına inanan polisler bir yandan, onu tekrar eski işlere çekmek isteyen arkadaşları öte yandan Charlie'yi iyice sıkıştırır ve genç adam için zor günler başlar. Hani bazı filmlerde görürüz. Mahkum hapisten çıkar ve kendine yeni bir yaşam kurar ya, bu film aynı konuya başka bir açıdan yaklaşıyor ve "Böyle yapmak mümkün; ama göründüğü kadar kolay değil, direnmek gerekiyor"un altını çiziyor. Bu ilginç film, TV'de ilk kez yayımlanacak.
Kız Arkadaşım
**
21.30 KANAL D DUYGUSAL
Orijinal Adı: "My Girl"
Oynayanlar: Dan Aykroyd, Jamie Lee Curtis, Macaulay Culkin
Yönetmen: Howard Zieff
Anna, cenaze işleriyle uğraşan babasının yanında ve cesetler arasında büyür. 11 yaşındaki kız, günün birinde, kendisiyle aynı yaşta olan Thomas ile tanışır ve iki "teenager" (aslında o da değil) o yaz unutulmaz günler geçirirler. Belli belirsiz bir duygusallık ve ondan çok daha belirgin bir dostluk - arkadaşlık filmi. Yer yer mizahın öne çıktığı bölümler var. Thomas rolünde, "Evde Tek Başına"nın küçük, sevimli oyuncusu Macaulay Culkin oynuyor.Tek yol nikah
Annesi Menkıbe Hanım'dan sonra Firdevs'le evlenmek isteyen "kanka"sı Müfit de Mazhar'ın evlenmesi için harekete geçiyor
Girdiği bir kıskançlık krizi sırasında kaza geçirip ölen, ancak çok sevdiği kocasını yağmurlu havalarda sık sık ziyarete gelen "Ruhsar"ın maceraları sürüyor. Senaryosunu Gani Müjde'nin yazdığı, başrollerini Cem Davran ve hande Ataizi'nin deneyimli oyuncularla paylaştıkları sevilen dizide bu hafta Mazhar, iyice köşeye sıkışıyor.
Müfit iş başında
Mazhar kızkardeşi Firdevs, sevdiği adamla bir türlü evlenemeyişine çok içerlemektedir. Bu durum artık canına tak eder ve sevgili Müfit'i bir cafeye çağırır ve yanındaki doktoru göstererek onu, "Ya bir an önce benimle evlenirsin, ya da ameliyatla erkek olurum ve bir daha asla evlenemeyiz" diye tehdit eder. bunun üzerine paniğe kapılan Müfit, hızla Mazhar'ı evlendirme çabalarına girişir. Amacı Mazhar'ı evlendirerek Firdevs'in yolunu açmaktır. Ancak Müfit'in Mazhar'ın hayalet karısı Ruhsar'dan ve onun yapabileceklerinden haberi yoktur.
KANAL D / 20.10Futbol ile doğdular
Siirt ve Yozgat... Futbol sayesinde yeniden hayat bulan iki şehir: Yozgat ve Siirt... Takımları Birinci Lig'e çıkan bu ikilimiz, bu günlerde bir anlamda kendilerini ispat etmenin gururunu yaşıyor.
Ve Çağatay Şahin, bu illerdeki büyük coşkuyu, keyifli insan manzaralarını kamerasına ve yorumuna taşıyacak.
Çağatay Şahin, programının başında Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı alışının perde arkasını esprili bir kliple ekrana getirirken, maç öncesi futbolcuların birbirleriyle yaptığı konuşmalardan, teknik direktörlerin kafalarından geçen düşüncelere dek pek çok ayrıntıyı kendi üslubuyla yorumlayacak.
Siirt ve Yozgat, yine Çağatay Şahin'in yorumunda biraz daha "esprili" yönleriyle karşımıza gelecek. Birinci Lig sevinciyle amuda kalkıp dans edenler ve elbiseleriyle havuza atlayanlar, kutlama görüntülerinin baş aktörleri olacak.
Programın "Hey Gidi Günler Hey" bölümünde ise Çağatay Şahin'i çekimler sırasında şaşkına çeviren, bazen saldıran bazen de meraktan elbisesini yırtan Kırşehir'in Kaman İlçesi Çağırkan Kasabası'ndaki devekuşları var. Çağatay'ın ülkemize manzaralarına getirdiği "üslubu" beğenenler bu bölümden de hoşlanacaklar.
Kanal D / 16.15Şov bedava oyun şifreli
Hülya Avşar'ı bugün iki "şekilde" izleme imkanınız var. Birinde Show'da kendi şovunda diğeri ise CINE 5'te ilk tiyatro oyunu "Bugün Benim Doğum Günüm"de...

Yeni şarkıları ile genç kızları yine fetheden Teoman bu hafta Hülya Avşar'ın konuğu oluyor. Show TV'nin gönderdiği metinde müziği için "alternatif müzik" demişler, biraz abartmışlar! Yeni şarkılarının yanı sıra tartışması hala süren hipnoz bölümü de yer alacak. Konulardan biri de cep telefonunun çok sakıncalı olduğunu zanneden hipnoz (!) olmuş seyircinin bunu engelleme çabaları!
SHOW / 22.00
Hülya Avşar, CINE 5'te de kısa bir süre öncesine kadar sahnelenen "Bugün Benim Doğum Günüm" oyunu ile şifreli olarak izleyicinin karşısında. Tek kişilik oyunu ile ilgili basında çok haber yer aldı. Bir de "biz görmek istiyoruz" diyorsanız bu kanala abone olanlara önerilir. Çok izlemek isteyenler ise CINE 5'i olan komşularına başvurabilirler!
CINE 5/21.00

© 2000 Milliyet